Zamknięta ul. Górczewska (stacja „Młynów”) - rozbudowa II linii metra

Trwa budowa II linii metra na Woli. Plac budowy stacji „Młynów” zajmuje ul. Górczewską od ul. Płockiej do al. Prymasa Tysiąclecia.

Nieprzejezdny jest odcinek pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia. Jadący od ul. Leszno mogą skręcić w prawo i w lewo w ul. Płocką.

Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich pracują natomiast na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej. Aktualnie przebudowywane są krawężniki i odwodnienie. Prace te wiążą się z wprowadzeniem ograniczeń w parkowaniu. W kolejnych etapach, już w przyszłym roku, realizowane będą: skrzyżowanie ulic Płockiej i Górczewskiej, północna jezdnia ul. Górczewskiej, a następnie jezdnia południowa. Po przebudowie ulica Górczewska zmieni się w elegancką i bezpieczną śródmiejską miejską ulicę.

Budowniczowie wolskiego odcinka metra otworzyli już ul. Płocką. Kierowcy i piesi znowu mogą swobodnie poruszać się odcinkiem łączącym ulice M. Kasprzaka i Wolską. Zgodnie z deklaracjami pierwsi pasażerowie powinni skorzystać z wolskiego odcinka linii metra M2 wiosną 2020 roku.
W związku z przebudową ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej i zamknięciem ulicy w rejonie tymczasowej pętli autobusowej autobusy linii E-2 dojeżdżają ul. gen. W. Andersa do przystanku Metro Ratusz-Arsenał. Natomiast autobusy linii 520 kursują ulicami: al. „Solidarności” – Wolska – Płocka – Górczewska do przystanku Płocka-Szpital.

Na trasy przebiegające ul. Płocką wróciły autobusy linii 103, 136 oraz nocnych N45 i N95.

Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.

2016-11-25