Zamknięta ul. Górczewska (stacja „Młynów”) - rozbudowa II linii metra

Trwa budowa II linii metra na Woli. Plac budowy stacji „Młynów” zajmuje ul. Górczewską od ul. Płockiej do al. Prymasa Tysiąclecia. 

Nieprzejezdny jest odcinek pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia. Jadący od ul. Leszno mogą skręcić w prawo i w lewo w ul. Płocką.

Ruszyły prace związane z przebudową ul. Górczewskiej na odcinku pomiędzy placem budowy metra a ul. Płocką. Z tego powodu ulica na tym fragmencie została wyłączona z parkowania.

Po północnej stronie ul. Górczewskiej utrzymane jest dojście dla pieszych od al. Prymasa Tysiąclecia do stacji PKP Koło i ul. Sokołowskiej, po stronie południowej można zaś dojść do ulic Sokołowskiej, Syreny i Płockiej.  

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.
Komunikacja: 
W związku z przebudową ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej i zamknięciem ulicy w rejonie tymczasowej pętli autobusowej autobusy linii E-2 dojeżdżają ul. gen. W. Andersa do przystanku Metro Ratusz-Arsenał. Natomiast autobusy linii 520 kursują ulicami: al. „Solidarności” – Wolska – Płocka – Górczewska do przystanku Płocka-Szpital.

Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.
Inne: 

Początek: 
2016-11-25
Koniec: 
2019-12-31