Zamknięta ul. Górczewska (stacja „Księcia Janusza”) - rozbudowa II linii metra

Rozpoczęła się budowa II linii metra na Woli. Plac budowy stacji „Księcia Janusza” zajmuje ul. Górczewską od ul. Deotymy do centrum handlowego.

Budowa stacji „Księcia Janusza” oznacza zamknięcie ul. Górczewskiej od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego. Jadący od strony al. Prymasa Tysiąclecia muszą się rozjechać w ul. Deotymy lub Elekcyjną. Wyłączonym z ruchu odcinkiem mogą poruszać się tylko autobusy, taxi i MTON oraz posiadający identyfikatory wg wzoru MW właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w budynkach Górczewska 90, 92A, 104, 106, 116 i 118, do których dojazd jest tylko północną jezdnią ul. Górczewskiej (Identyfikatory dla mieszkańców ul. Górczewskiej). Wyznaczone zostały także przejścia dla pieszych pomiędzy dwiema stronami ul. Górczewskiej - przy ul. Deotymy, za Księcia Janusza, przy Góralskiej i przed wjazdem do centrum handlowego.

Autobusy, taxi i MTON jadące od strony ul. Powstańców Śląskich przejeżdżają na swój odcinek ul. Górczewskiej przejazdem przez pas dzielący w pobliżu ul. S. Konarskiego, czyli za wiaduktem kolejowym (patrząc od strony budowy); natomiast ci, którzy chcą dojechać do centrum handlowego oraz ulic: Białowiejskiej, Szańców, W. Przanowskiego, Mrocznej i Góralskiej jadą prosto (wjechać w te ulice mogą wyłącznie mieszkańcy). Na wyłączonych z ruchu powierzchniach zostały wytyczone parkingi.

Ulicą Elekcyjną w kierunku południowym, czyli do ul. Wolskiej mogą poruszać się wszyscy bez ograniczeń, na skrzyżowaniu z ul. Wolską muszą się rozjechać w prawo lub w lewo, bo na wprost (do ul. M. Kasprzaka) jest tylko przejazd dla autobusów, taxi i MTON. W ul. Elekcyjną od strony Wolskiej (w kierunku północnym) wjazd możliwy jest tylko autobusów, taxi i MTON, natomiast za ul. Pustola to ograniczenie znika, co umożliwia dojazd i wyjazd z posesji, które są na dalszym odcinku ul. Elekcyjnej.

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania. W pierwszym etapie robót zmiany w ruchu obejmą ul. Górczewską (budowa stacji Płocka rozpocznie się w drugim kwartale 2017 r. ).
Podczas budowy stacji „Młynów” i „Księcia Janusza” ul. Górczewska nieprzejezdna jest pomiędzy ul. Płocką a al. Prymasa Tysiąclecia, natomiast pomiędzy centrum handlowym a ul. Deotymy autobusy mogą jeździć (nie mogą wjeżdżać w ul. Górczewską z ulic Jana Olbrachta i E. Ciołka). Autobusy, które jeździły z Nowego Bemowa oraz z osiedla Jelonki zostały skierowane na trasy objazdowe prowadzące ul. Elekcyjną, M. Kasprzaka i Prostą. Autobusy z rejonu ul. Redutowej i Jana Olbrachta zamiast ul. Górczewską kursują ulicami Redutową, M. Kasprzaka i Prostą. W celu ułatwienia dojazdu do centrum oraz do metra mieszkańcom Jelonek została wzmocniona komunikacja autobusowa na ul.Połczyńskiej i M. Kasprzaka, a ul. Wolską jeździ więcej tramwajów. Na ulicach Elekcyjnej, Połczyńskiej, M. Kasprzaka i Prostej (do Ronda I. Daszyńskiego) został wytyczony buspas. Szczegóły: http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1753&c=100&l=1
Zamknięta ul. Górczewska od ul. Płockiej do al. Prymasa Tysiąclecia (stacja „Młynów”)
2016-11-25
2017-03-22