Zamknięta południowa jezdnia ul. Wolskiej (stacja „Płocka”) - rozbudowa II linii metra

Przy skrzyżowaniu z ul. Płocką zamknięta dla ruchu została jezdnia na ul. Wolskiej prowadząca w kierunku centrum.

Zamknięta dla ruchu jest jezdnia prowadząca do centrum na odcinku od ul. Płockiej do ul. Skierniewickiej. Objazd prowadzi ulicami Płocką i M. Kasprzaka. Na skrzyżowaniu ul. Wolskiej z ul. Płocką zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Jadący od strony Bemowa muszą się rozjechać w prawo lub lewo w ul. Płocką (do skrętu w prawo będą dwa pasy ruchu). Natomiast dla jadących od strony centrum są dwa pasy ruchu do jazdy na wprost i jeden wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Płocką. Nie ma możliwości skrętu w lewo, ale za skrzyżowaniem z ul. Płocką a przed placem budowy została wytyczona zawrotka, którą kierowcy mogą przejechać na drugą jezdnię, żeby następnie skręcić w ul. Skierniewicką. 

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania. W pierwszym etapie robót zmiany w ruchu obejmą ul. Górczewską (budowa stacji Płocka rozpocznie się w drugim kwartale 2017 r. ).
Komunikacja: 
Linia autobusowa 102, jadąca w kierunku krańca PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA, jedzie ulicami: Górczewska – Młynarska – al. „Solidarności” – Karolkowa i dalej swoją trasą podstawową. Trasa linii 129 została wydłużona ul. Jana Olbrachta do skrzyżowania z ul. Okocimską. Linie nocne N42, N45 i N95  kursują ulicami Płocką, Górczewską i Młynarską.
Inne: 
---
Początek: 
2017-02-03
Koniec: 
2017-03-31