Budowa obwodnicy w rejonie al. KEN

Jezdnie al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. F. Płaskowickiej w rejonie Ronda K. Krahelskiej zostały zwężone.

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy musi wzmocnić tunel I linii metra, pod którym zbudowany zostanie tunel drogowy. W trakcie tych prac metro kursuje bez utrudnień, ale trzeba było wyłączyć z ruchu środek Ronda K. Krahelskiej oraz obydwie jezdnie al. Komisji Edukacji Narodowej na ok. 100-metrowym odcinku za rondem. Ruch po jednym pasie w kierunku Lasu Kabackiego i centrum został przełożony na jezdnię tymczasową wybudowaną obok (na zachód) istniejących jezdni. Wprowadzony został zakaz skrętu w lewo w każdej relacji. Węziej jest także na ul. F. Płaskowickiej pomiędzy rondem a ul. F.M. Lanciego.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.
Autobusy linii 136 w kierunku krańca Młynów jadą ul. F. Płaskowickiej i al. Komisji Edukacji Narodowej do ul. I. Gandhi. Autobusy linii 192 jeżdżą objazdem ulicami Belgradzką i Stryjeńskich do al. Komisji Edukacji Narodowej. Linia 195  w kierunku krańca Natolin Płn. jedzie ulicami: J. Rosoła – Belgradzka – al. Komisji Edukacji Narodowej. Natomiast w kierunku pl. Trzech Krzyży autobusy tej linii jadą al. Komisji Edukacji Narodowej i dalej ulicami: F. Płaskowickiej – Cynamonowa – I. Gandhi – Dereniowa. Autobusy linii 401 i 503 w kierunku krańca Ursynów Płn. jadą al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. F. Płaskowickiej. Linia 504 kursuje ul. Stryjeńskich, a nocna N37 ulicami J. Rosoła i F. Płaskowickiej.

W czasie budowy obwodnicy i przebudowy ul. J. Rosoła mieszkańcy Ursynowa będą mogli korzystać z większej liczby pociągów I linii metra. Wydłużone zostały godziny szczytu, dzięki czemu więcej pociągów pojawia się na stacjach rano i po południu.
Budowa obwodnicy w rejonie ul. F. Płaskowickiej
Zamknięty wyjazd z ul. Braci Wagów na ul. F. Płaskowickiej