Budowa obwodnicy na Ursynowie

Jezdnie al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. F. Płaskowickiej w rejonie Ronda K. Krahelskiej zostały zwężone.

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy musi wzmocnić tunel I linii metra, pod którym zbudowany zostanie tunel drogowy. W trakcie tych prac metro kursuje bez utrudnień, ale trzeba było wyłączyć z ruchu środek Ronda K. Krahelskiej oraz obydwie jezdnie al. Komisji Edukacji Narodowej na ok. 100-metrowym odcinku za rondem. Ruch po jednym pasie w kierunku Lasu Kabackiego i centrum został przełożony na jezdnię tymczasową wybudowaną obok (na zachód) istniejących jezdni. Wprowadzony został zakaz skrętu w lewo w każdej relacji. Węziej jest także na ul. F. Płaskowickiej pomiędzy rondem a ul. F.M. Lanciego.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.
Linia autobusowa 504 w kierunku Dw. Centralny od skrzyżowania ul. Belgradzkiej i al. Komisji Edukacji Narodowej jedzie ul. Belgradzką, skręca w F.M. Lanciego, a następnie jedzie ul. F. Płaskowickiej i dalej swoja trasą.W kierunku Os. Kabaty obowiązuje trasa podstawowa (w rejonie skrzyżowania z ul. Płaskowickiej po jezdni tymczasowej). Trasa linii 401 (w kierunku Natolin Płn.) została skrócona do przystanku URSYNÓW PŁD. 03.

W związku z przygotowaniami do budowy Południowej Obwodnicy Warszawy, od 2 grudnia zmienią się trasy autobusów. Linia 136 będzie kursowała ul. F. Płaskowickiej do krańca CYNAMONOWA. Autobusy zatrzymywać się będą na przystanku przy ul. F. Płaskowickiej, po skręcie z ul. Cynamonowej w kierunku ul. J. Rosoła. W kierunku krańca MŁYNÓW pojadą ulicami: F. Płaskowickiej – J. Rosoła – Belgradzka – F.M. Lanciego – F. Płaskowickiej – Cynamonowa. Jadąc w kierunku krańca NATOLIN PŁN. autobusy linii 195 będą kursowały ulicami: Dereniowa – I. Gandhi – Cynamonowa – F. Płaskowickiej, a linii 503 ulicami: al. Komisji Edukacji Narodowej – Belgradzka – F.M. Lanciego – F. Płaskowickiej. Kraniec NATOLIN PŁN. zlokalizowany będzie w zatoce przystankowej na ul. Płaskowickiej, przed skrzyżowaniem z al. Komisji Edukacji Narodowej.

2017-03-28
2020-08-11