Zamknięta ul. Płocka - rozbudowa II linii metra

Rozpoczęła się budowa stacji metra Płocka. Kilkusetmetrowy odcinek ul. Płockiej został zamknięty dla ruchu.

Plac budowy zajął ul. Płocką. Ulica została zamknięta na odcinku od ul. Wolskiej do Ludwiki. Dojazd do posesji przy ul. Płockiej 13, 15 i 17  jest utrzymany od strony ul. Ludwiki, tymczasową dwukierunkową jezdnią od ul. Płockiej 11 do Płockiej 17. To rozwiązanie umożliwia mieszkańcom dojazdy do ich domów (jezdnia nie ma połączenia z ul. Wolską). Wzdłuż tymczasowej drogi powstał również chodnik dla pieszych. Natomiast na ul. M. Kasprzaka (w kierunku centrum) został wytyczony pas ruchu do skrętu w lewo w ul. Skierniewicką.

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.
Komunikacja: 
Zmieniły się trasy autobusów. Objazd został wytyczony ul. Skierniewicką. Linie 103 i 136 oraz nocne N45 i N95 skręcą z ul. M. Kasprzaka w ul. Skierniewicką i dalej pojadą ul. Wolską i swoimi trasami.
Inne: 
---
Początek: 
2017-04-08
Koniec: 
2019-10-24