Węziej na ul. Marsa

Przed skrzyżowaniem z ul. Żołnierską wyłączony z ruchu został skrajny lewy pas południowej jezdni ul. Marsa. Skręt w ul. Żołnierską jest możliwy ze środkowego pasa.

Dla potrzeb montażu elementów konstrukcji podpory budowanego wiaduktu zamknięty dla ruchu został pas służący do skrętu z ul. Marsa (dla jadących od strony ul. Płowieckiej) w ul. Żołnierską. Skręt w tej relacji jest możliwy ze środkowego pasa, natomiast na skrajnym prawym pasie utrzymana jest możliwość jazdy prosto ul. Marsa w kierunku Starego Rembertowa lub skrętu w prawo w ul. Rekrucką. Dodatkowo, w trakcie prowadzonych prac, ze względów bezpieczeństwa, czasowo zamykane będą przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez ul. Marsa (czynne będzie przejście na skrzyżowaniu z ulicami Chełmżyńską i Okularową).  Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 20 października.

Trwa przebudowa ulic Marsa i Żołnierskiej. Nowa droga znacznie poprawi połączenie z dzielnicą Rembertów i wyjazd z miasta w kierunku podwarszawskich gmin Ząbki, Zielonka, Marki, Kobyłka, Sulejówek. Przebudowane będą ulice Marsa i Żołnierska na odcinku 4,8 km od ul. Naddnieprzańskiej) do granicy Warszawy i wybudowanego przez samorząd województwa mazowieckiego dwujezdniowego odcinka drogi nr 631. Zakres prac jest duży, to m.in. budowa wiaduktów nad skrzyżowaniami, całkowita przebudowa obecnych jezdni, wyburzenie i budowa nowych wiaduktów nad torami kolejowymi, budowa chodników i dróg rowerowych. Cała inwestycja zakończy się jesienią 2018 r.

2017-10-13
2017-10-20