Węziej na ul. M. Kasprzaka przy Karolkowej

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. M. Kasprzaka za skrzyżowaniem z ul. Karolkową. Ruch w obydwu kierunkach został przełożony na tymczasowe jezdnie omijające teren budowy.

Wyłączony z ruchu jest fragment jezdni ul. M. Kasprzaka za skrzyżowaniem z ul. Karolkową. W tym miejscu trwa budowa szybu wydobywczego dla tarcz TBM drążących tunele II linii metra. Tarcze będą drążyły tunele z budowanej stacji Księcia Janusza w kierunku stacji Rondo Daszyńskiego. Gdy dotrą na ul. M Kasprzaka i skończą pracę trzeba będzie je wyjąć spod ziemi. Dlatego na końcu komory torów odstawczych za stacją wybudowany zostanie szyb, przez który dźwig wydobędzie rozmontowane tarcze.

Ruch w obydwu kierunkach odbywa się tymczasowymi jezdniami wytyczonymi po bokach placu budowy. Kierowcy mają na nich do dyspozycji po dwa pasy ruchu. Utrzymana jest możliwość skrętu z ul. M. Kasprzaka w ul. J. Korczaka. Nadal obowiązuje zakaz skrętu z ul. M. Kasprzaka w lewo w ul. Karolkową, a także zakaz skrętu w lewo z ul. Karolkowej w ul. M. Kasprzaka.

Ponadto, na ul. M. Kasprzaka trwają prace związane z budową wentylatorni metra w rejonie skrzyżowania z ul. Skierniewicką.

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.
Komunikacja: 
Tramwaje nie kursują w ciągu ulic Prosta – M. Kasprzaka – Skierniewicka na odcinku od Ronda ONZ do ul. Wolskiej.  Zmienione trasy mają tramwaje linii:

10: OS. GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska - al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Marszałkowska – Puławska – WYŚCIGI,

44: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – Okopowa - al. „Solidarności” – Wolska – CM. WOLSKI.

Początek: 
2017-10-20
Koniec: 
2019-11-24