Tymczasowa jezdnia na Wale Miedzeszyńskim - budowa obwodnicy

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Wał Miedzeszyński na wysokości ulic Ostróżki i Podbiałowej. Ruch w obydwu kierunkach został skierowany na jezdnię tymczasową.

Ruch w ciągu ul. Wał Miedzeszyński został przełożony na jezdnię tymczasową, która omija plac budowy. Kierowcy mają na niej, tak jak dotychczas, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Takie rozwiązanie pozwala rozpocząć prace przy węźle Wał Miedzeszyński z budowaną Południową Obwodnicą Warszawy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do wakacji 2018 r., gdy zostanie wprowadzona zmiana związana z przebudową ul. Ogórkowej.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.
Komunikacja: 

Inne: 

Początek: 
2017-11-17
Koniec: 
2018-08-31
Dzielnica: 
Ulica: 
Nieznana
status: 
Aktualne