Zamknięta ul. Mozaikowa - budowa obwodnicy

Zamknięta dla ruchu jest ul. Mozaikowa na odcinku od ul. Szafirowej do ul. Brodnickiej.

Zamknięte dla ruchu zostały również ulice Tuberozy i Deptak w pobliżu ul. Mozaikowej. Objazd jest poprowadzony ulicami: Szafirowa – Patriotów – Bysławska. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać przez tydzień, do 4 grudnia wieczorem. W tym czasie wykonawca przebuduje kolizje z instalacjami podziemnymi. W późniejszym czasie możliwe będą tymczasowe wstrzymania ruchu.

Na ul. Mozaikowej zbudowany zostanie wiadukt, którym kierowcy przejadą nad budowaną Południową Obwodnicą Warszawy (ul. Mozaikowa będzie miała połączenie z obwodnicą). W związku z tymi pracami w 2018 r. planowane jest zamknięcie ul. Mozaikowej na okres trzech miesięcy.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Komunikacja: 

Inne: 

Początek: 
2017-11-27
Koniec: 
2017-12-04