Węziej przy Parku Moczydło - rozbudowa II linii metra

Zmiany w organizacji ruchu zostały wprowadzone na ul. Górczewskiej na wysokości Parku Moczydło.

W rejonie Parku Moczydło, czyli pomiędzy al. Prymasa Tysiąclecia a ul. Deotymy, wyłączona z ruchu jest północna jezdnia, a ruch w obydwu kierunkach odbywa się jezdnią południową. W tym miejscu trwa budowa wentylatorni metra oraz łącznika pomiędzy tunelami. W kierunku al. Prymasa Tysiąclecia nadal są dwa pasy ruchu. Natomiast jadący w stronę ul. Deotymy  mają do dyspozycji jeden pas. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do początku 2018 r.

Zamknięte są chodnik i droga dla rowerów po północnej stronie ul. Górczewskiej (przy Parku Moczydło). Wzdłuż ogrodzenia budowy wytyczony został tymczasowy chodnik (rowerzyści powinni korzystać z drogi dla rowerów po południowej stronie ulicy).

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.
Komunikacja: 

Inne: 

Początek: 
2017-11-24
Koniec: 
2018-01-31
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. Górczewska
status: 
Aktualne