Zamknięta ul. Celulozy - budowa obwodnicy

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wyłączył z ruchu ul. Celulozy na odcinku pomiędzy ul. Dąbrowa a ul. Rozchodnikową.

Zamknięta jest ul. Celulozy pomiędzy ul. Dąbrowy(wjazd na drogę prowadzącą do posesji nr 104 jest utrzymany) a skrzyżowaniem z ul. Rozchodnikową (skręt w tę ulicę jest możliwy). Objechać ten odcinek można jadąc ul. Wał Miedzeszyński (w rejonie ulic Ostróżki i Podbiałowej ruch odbywa się tymczasową jezdnią omijającą plac budowy) lub ul. Tawułkową (zostanie ona zamknięta jesienią 2018 r.). Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca budowy obwodnicy. Po jej wybudowaniu ul. Celulozy będzie miała połączenie z drogami serwisowymi nowej trasy.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy(czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.
Komunikacja: 

Inne: 

Początek: 
2017-12-04
Koniec: 
2020-07-10
Dzielnica: 
Ulica: 
Nieznana
status: 
Aktualne