Bieg Policz się z cukrzycą - utrudnienia

W niedzielę, 14 stycznia w godz. 13.20 – 15.00 odbędzie się 12. Bieg Policz się z cukrzycą w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Biegacze wystartują sprzed głównej sceny na pl. Defilad i następnie przebiegną pod ul. Marszałkowską tunelem w ciągu ul. Złotej. Dalej trasa biegu będzie prowadziła ulicami: Jasną, Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Wierzbową, pl. Teatralny, Senatorską, Miodową, Krakowskie Przedmieście, Ossolińskich, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyską, Jasną i tunelem na ul. Złotej na metę na pl. Defilad. W trakcie biegu ulice na jego trasie będą wyłączane z ruchu samochodów. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie: bieg.wosp.org.pl.

Natomiast wieczorem, ok. godz. 20.00 przed sceną na pl. Defilad w niebo wystrzelą farejwerki. W tym czasie możliwe będzie zamknięcie ruchu na ul. Marszałkowskiej pomiędzy ul. Świętokrzyską a Rondem R. Dmowskiego na kilkanaście minut.

Komunikacja: 
Autobusy linii: 102, 105, 107 i 111 będą jeździły ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. Linie: 116, 178, 180, 503 i 518, jadące w kierunku krańców WILANÓW, NATOLIN PŁN., PKP URSUS, DW.CENTRALNY, pojadą ulicami Świętojerska – gen. W. Andersa – Senatorska i dalej swoimi trasami. Natomiast w przeciwnych kierunkach od Ronda gen. Ch. de Gaulle’a pojadą Al. Jerozolimskimi i dalej ulicami Marszałkowską i gen. W. Andersa do ul. Świętojerskiej (180 do ul. Nowolipki).  Autobusy linii 128 i 175 na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i Świętokrzyskiej skręcą w kierunku ul. M. Kopernika i dalej pojadą ulicami Tamka i L. Kruczkowskiego do zawrotki pod wiaduktem Mostu Józefa Poniatowskiego. Linia 222 będzie kursowała ulicami: Świętokrzyska – M. Kopernika – Tamka – Dobra do przystanku MARIENSZTAT 01 i wróci ulicami: Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Gdańskie – Karowa – Dobra – Tamka i dalej swoją trasą.

W czasie pokazu sztucznych ogni na pl. Defilad, ok. godz. 20.00, w przypadku braku możliwości przejazdu ul. Marszałkowską (na odcinku ul. Świętokrzyska – Al. Jerozolimskie) autobusy linii 520 zostaną skierowane na objazd ul. Emilii Plater.  W przypadku długotrwałego wyłączenia ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej, linie tramwajowe: 4, 15, 18 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ciągiem al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II.
Inne: 
---
Początek: 
2018-01-14
Koniec: 
2018-01-14
Dzielnica: 
Ulica: 
pl. Defilad
status: 
Aktualne