Jeden kierunek na ul. Lewandów

Zwężona jest ul. Lewandów przed skrzyżowaniem z ul. Głębocką. Na zwężonym odcinku obowiązuje ruch jednokierunkowy – w stronę ul. Głębockiej.

Wyłączona z ruchu została północna część jezdni pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Głębocką a pierwszą poprzeczną drogą o nawierzchni z kostki betonowej. Na zwężonym odcinku wprowadzony został ruch jednokierunkowy – do ul Głębockiej. Objazd w przeciwnym kierunku poprowadzi ulicami: Głębocka – L. Berensona i Oknicka. Utrudnienia związane są z przebudową ul. Głębockiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy czerwca, gdy plac budowy przeniesie się na drugą część jezdni.

Jeden kierunek ruchu obowiązuje również na ul. Głębockiej (w stronę Trasy Toruńskiej).

Rozpoczęła się przebudowa ul. Głębockiej na odcinku od ul. Podwojnej do ul. L. Berensona. W ramach przedsięwzięcia powstanie nowa jezdnia po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Wybudowane zostaną także chodniki i drogi dla rowerów. Na skrzyżowaniu z ulicami: Podwójną i Kartograficzną, Sieczną,Internetową i Podłużną oraz na skrzyżowaniu ul. L. Berensona z ul. Kąty Grodziskie będą ronda. Równolegle prowadzona będzie inwestycja MPWiK polegająca na budowie sieci kanalizacji ściekowej i przebudowie wodociągu. Cala inwestycja ma być gotowa do wiosny 2019 r.
Trasy autobusów E-7 i E-9 w szczycie porannym pozostają bez zmian. Natomiast w szczycie popołudniowym linie te kursują ulicami Skarbka z Gór i L. Berensona. Objazdem tymi samymi ulicami jeżdżą autobusy linii 120 (tylko kursy w kierunku krańca OLESIN), 240 (tylko w kierunku krańca MARKI /PUSTELNIK/) i 332 (tylko w kierunku krańca ZAUŁEK-SZKOŁA). Linia 120 w kursach skróconych jeździ ulicami: Skarbka z Gór – L. Berensona – ZAUŁEK – Oknicka – Lewandów – Głębocka. Autobusy 304 nadal jeżdżą objazdem, który obowiązuje od połowy marca, czyli w kierunku JESIENNYCH LIŚCI trasą: L. Berensona – Oknicka – Lewandów – Głębocka – Berensona – Kąty Grodziskie. Natomiast autobusy linii 527 przed godz. 12.00 dojeżdżąją ul. Magiczna do krańca OS. DERBY, a po godz. 12.00 kursują na trasie: Magiczna – Skarbka z Gór – L. Berensona – Głębocka – OS. LEWANDÓW I – Głębocka i dalej swoją trasą.
2018-03-29
2018-06-15