Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zamknięte w weekendy

W weekendy ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zamieniają się w deptak. Do połowy października wyłączany będzie ruch od Ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Senatorskiej.

Od soboty od godz. 0.00 do nocy z niedzieli na poniedziałek obowiązuje weekendowa organizacja ruchu na Trakcie Królewskim. Na odcinku od Ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej powstaje deptak dla mieszkańców i turystów. Zamknięty odcinek ulic oznakowany jest jako strefa zamieszkania i dopuszczony na nim jest wyłącznie dojazd mieszkańców z identyfikatorami TK do posesji, Pałacu Prezydenckiego, do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, zaopatrzenia do Centralnej Biblioteki Rolniczej, do ul. Koziej oraz nowożeńców, służb ratunkowych i oczyszczania, a także rowerów.

Wjazd uprawnionych pojazdów na zamknięte ulice możliwy jest wyłącznie z ul. Świętokrzyskiej w Nowy Świat w kierunku Ronda gen. Ch. de Gaulle’a oraz z ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza na pozostały odcinek Nowego Światu i Krakowskie Przedmieście. Na ul. Bednarskiej wprowadzany jest ruch dwukierunkowy, tak aby mieszkańcy mogli z niej wyjechać z pominięciem Krakowskiego Przedmieścia (w weekend na ul. Bednarską mogą wjechać tylko mieszkańcy i dojeżdżający do instytucji zlokalizowanych przy Krakowskim Przedmieściu; ulica jest także wyłączona z parkowania). Pozostanie utrzymany przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem.

W weekendy na ulicach Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (rejon pl. Teatralnego) obowiązuje zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24).

Komunikacja: 
Od soboty od początku kursowania do niedzieli do końca kursowania autobusy linii dziennych kierowane są na trasy objazdowe. Zmiany obejmą linie: 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44.
Inne: 
---
Początek: 
2018-03-31
Koniec: 
2018-10-15
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. Marszałkowska
status: 
Aktualne