Węziej na ul. M. Kasprzaka przy Skierniewickiej

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. M. Kasprzaka w rejonie ulic: Rogalińskiej, Skierniewickiej i E. Zegadłowicza. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się jezdnią północną.

Ruch w obydwu kierunkach w ciągu ul. M. Kasprzaka pomiędzy ul. Skierniewicką a ul. E. Zegadłowicza odbywa się tymczasową jezdnią po północnej stronie ulicy. Kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Udrożniony został skręt z ul. M. Kasprzaka (dla jadących od strony centrum) w ul. Rogalińską, a także wyjazd z tej ulicy. Podobnie jest z wyjazdem z posesji przy ul. M. Kasprzaka 18/20. Natomiast jadący od strony Bemowa mogą skręcić w ul. Skierniewicką, ale nie mogą skręcić w ul. E. Zegadłowicza. Ta ostatnia ulica straciła połączenie z ul. M. Kasprzaka (można z niej wyjechać tylko na ul. Szarych Szeregów).

Ponadto, na ul. M. Kasprzaka trwają prace związane z budową szybu wydobywczego dla tarczy drążącej tunel metra w rejonie skrzyżowania z ul. Karolkową.

Utrudnienia związane są z budową wentylatorni metra. Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.
Komunikacja: 
Tramwaje nie kursują w ciągu ulic Prosta – M. Kasprzaka – Skierniewicka na odcinku od Ronda ONZ do ul. Wolskiej.  Zmienione trasy mają tramwaje linii:

10: OS. GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Marszałkowska – Puławska – WYŚCIGI,

44: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – Okopowa - al. „Solidarności” – Wolska – CM. WOLSKI.

Początek: 
2018-04-13
Koniec: 
2019-10-09