Jeden kierunek na ul. Głębockiej

Na ul. Głębockiej pomiędzy ulicami Lewandów i Magiczną obowiązuje jeden kierunek ruchu – w stronę Trasy Toruńskiej.

Na ul. Głębockiej trwają prace związane z budową m.in kanalizacji deszczowej i przebudową kolizji z istniejącymi instalacjami podziemnymi. Wszystkie te prace oznaczają, że połowa szerokości jezdni ul. Głębockiej musi być wyłączona z ruchu. Ruch na odcinku od ul. Lewandów do ul. Magicznej odbywa się po wschodniej stronie ulicy. Można nią pojechać tylko w kierunku Trasy Toruńskiej. Utrzymany pozostaje dojazd do ulic poprzecznych i wjazdów na teren posesji. Objazd w przeciwnym kierunku odbywa się ulicami: Jesiennych Liści – Skarbka z Gór – L. Berensona. Utrzymanie jednokierunkowego ruchu na ul. Głębockiej przewidziane jest do końca trwania inwestycji, czyli do marca 2019 r.

Jeden kierunek ruchu (w stronę ul. Głębockiej) obowiązuje już także na ul. Lewandów.

Rozpoczęła się przebudowa ul. Głębockiej na odcinku od ul. Podwojnej do ul. L. Berensona. W ramach przedsięwzięcia powstanie nowa jezdnia po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Wybudowane zostaną także chodniki i drogi dla rowerów. Na skrzyżowaniu z ulicami: Podwójną i Kartograficzną, Sieczną,Internetową i Podłużną oraz na skrzyżowaniu ul. L. Berensona z ul. Kąty Grodziskie będą ronda. Równolegle prowadzona będzie inwestycja MPWiK polegająca na budowie sieci kanalizacji ściekowej i przebudowie wodociągu. Cala inwestycja ma być gotowa do wiosny 2019 r.

Trasy autobusów E-7 i E-9 w szczycie porannym pozostają bez zmian. Natomiast w szczycie popołudniowym linie te kursują ulicami Skarbka z Gór i L. Berensona. Objazdem tymi samymi ulicami jeżdżą autobusy linii 120 (tylko kursy w kierunku krańca OLESIN), 240 (tylko w kierunku krańca MARKI /PUSTELNIK/) i 332 (tylko w kierunku krańca ZAUŁEK-SZKOŁA). Linia 120 w kursach skróconych jeździ ulicami: Skarbka z Gór – L. Berensona – ZAUŁEK – Oknicka – Lewandów – Głębocka. Natomiast autobusy linii 527 przed godz. 12.00 dojeżdżąją ul. Magiczna do krańca OS. DERBY, a po godz. 12.00 kursują na trasie: Magiczna – Skarbka z Gór – L. Berensona – Głębocka – OS. LEWANDÓW I – Głębocka i dalej swoją trasą.
2018-04-13
2019-03-31