Zamknięta wschodnia jezdnia ul. Patriotów - budowa obwodnicy

Zamknięta dla ruchu została wschodnia jezdnia ul. Patriotów w rejonie budowanego węzła z Południową Obwodnicą Warszawy.

Zamknięta dla ruchu jest wschodnia jezdnia ul. Patriotów na odcinku od ul. Arniki do ul. Drozdowej. Przejezdna w obydwu kierunkach pozostaje druga jezdnia ul. Patriotów. Czynny jest także przejazd przez tory kolejowe przy stacji PKP Miedzeszyn (przy zbiegu ulic Drozdowej, Szafirowej i Przewodowej).

Ponadto, wprowadzony został ruch jednokierunkowy na ulicach Arniki (w kierunku ul. Zabawnej) i Lokalnej (w stronę ul. Patriotów). Dojazd do ul. Lokalnej odbywa się ul. Gruntową.

Zalecany objazd prowadzi ulicami: Zagórzańską i Izbicką. Uruchomiony został także lokalny objazd (tylko dla samochodów osobowych) ul. Bystrzycką i tymczasową drogą przez plac budowy do ul. Drozdowej. Tak będzie do momentu uruchomienia gotowego już wiaduktu w ciągu ul. Zabawnej.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.
Komunikacja: 
Autobusy linii 115 przejeżdżają na drugą jezdnię ul. Patriotów przez tory kolejowe przy stacji PKP Falenica, a na wschodnią jezdnię wracają przez przejazd kolejowy w Miedzeszynie.

Dodatkowo, w celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej w północno-wschodnich rejonach Falenicy uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z15 kursującą na trasie: FALENICA (przystanek 04) – Bysławska – Patriotów – przejazd kolejowy przy stacji Falenica – Walcownicza – (w lewo) Bystrzycka – (w lewo) Lokalna – LOKALNA (postój na przystanku 51) – Lokalna – (w lewo) Patriotów (jezdnia wschodnia) – (w prawo) przejazd kolejowy przy stacji Falenica – Młoda – Derkaczy – Bysławska – FALENICA.
Inne: 
---
Początek: 
2018-04-16
Koniec: 
2019-11-12