Remont ul. Miodowej

Trwa kolejny etap remontu ul. Miodowej. Roboty przeniosły się na skrzyżowanie z ul. Senatorską.

Kontynuowane są prace na ul. Miodowej. Zakończył się już montaż oświetlenia. Do finału zbliża się remont chodników. Na kolejnych fragmentach ulicy układana jest nowa nawierzchnia jezdni. Przyjęta technologia (betonowa podbudowa, spoiwo z żywicy) wymaga odpowiedniego czasu, aby zastosowane materiały zyskały odpowiednią trwałość.

Jezdnia pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Długą i Senatorską jest wyłączona z ruchu. Od strony ul. Długiej utrzymany jest dojazd do ul. L. Schillera. Na zamkniętym odcinku, w miarę możliwości i postępu prac budowlanych, możliwy jest wyłącznie dojazd do posesji i instytucji mieszczących się przy ul. Miodowej. Objazd prowadzi ulicami: Świętojerska – gen. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska.

Zamknięte jest także skrzyżowanie ul. Miodowej z ul. Senatorską. Skrzyżowanie zostanie przebudowane, pojawi się na nim nowoczesna sygnalizacja. W związku z tymi pracami na fragmencie ul. Senatorskiej oraz ulicach Podwale i J. Kilińskiego został wprowadzony ruch dwukierunkowy (na ten czas przeorganizowane zostanie parkowanie).

Przebudowa skrzyżowania potrwa do ostatnich dni lipca. Po jego otwarciu zaplanowana jest przebudowa skrzyżowania z ul. Długą. Wszystkie prace powinny zakończyć się do początku września.

Komunikacja: 
Swoje trasy zmieniły autobusy linii: 116, 128 (tylko w kierunku Szczęśliwic), 175 (tylko w kierunku Lotniska Chopina), 178, 180, 222, 503, 518 i nocnej N44. Wszystkie jadą objazdem przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Z ul. Senatorskiej pojadą ul. Wierzbowa, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego do ul. Królewskiej. W przeciwnym kierunku kursują ulicami marsz. F. Focha i Moliera.
Inne: 
---
Początek: 
2018-07-16
Koniec: 
2018-08-05