Zamknięty wyjazd z ul. F.M. Lanciego na ul. F. Płaskowickiej

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wprowadził kolejne zmiany w organizacji ruchu na ul. F. Płaskowickiej. Zamknięty został wlot ul. F. M. Lanciego.

Trwa budowa tunelu przyszłej drogi ekspresowej. Zamknięty dla ruchu został wlot ul. F.M. Lanciego. Wyjechać z tej ulicy można tylko jadąc w stronę ul. Belgradzkiej. Objazd został poprowadzony do ul. J. Rosoła lub al. Komisji Edukacji Narodowej.

Utrzymany jest połączenie ul. Cynamonowej z F. Płaskowickiej. Zwężony został natomiast wlot tej ostatniej na skrzyżowanie z ul. J. Rosoła. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się północną jezdnią. Kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania mają do dyspozycji dwa pasy ruchu, z których muszą skręcić w prawo lub w lewo. Dodatkowo, ze względu na prace związane z przebudową instalacji ciepłowniczej wyłączony z ruchu jest fragment ul. F. Płaskowickiej pomiędzy ulicami J. Rosoła i Nowoursynowską.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Komunikacja: 

Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.

Początek: 
2018-11-09
Koniec: 
2021-03-31