Krakowskie Przedmieście dla pieszych

W weekendy ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zmieniają się w deptak. Jezdnia Traktu Królewskiego na odcinku od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Senatorskiej  przeznaczana jest dla pieszych i rowerzystów.

Od soboty od godz. 0.00 do nocy z niedzieli na poniedziałek obowiązuje weekendowa organizacja ruchu na Trakcie Królewskim. To oznacza, że na odcinku od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej powstaje deptak dla mieszkańców i turystów. Zamknięty odcinek ulic jest oznakowany jako strefa zamieszkania i dopuszczony jest na nim wyłącznie dojazd mieszkańców z identyfikatorami TK do posesji, Pałacu Prezydenckiego, do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej, do ul. Koziej oraz nowożeńców, służb ratunkowych i oczyszczania, a także rowerów.

Wjazd uprawnionych pojazdów na zamknięte ulice jest możliwy wyłącznie z ul. Świętokrzyskiej w Nowy Świat w kierunku ronda gen. Ch. de Gaulle’a oraz z ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza na pozostały odcinek Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia. Na ul. Bednarskiej wprowadzany jest ruch dwukierunkowy, tak aby mieszkańcy mogli z niej wyjechać z pominięciem Krakowskiego Przedmieścia (w weekend na ul. Bednarską mogą wjechać tylko mieszkańcy i dojeżdżający do instytucji zlokalizowanych przy Krakowskim Przedmieściu; ulica jest także wyłączona z parkowania). Pozostaje utrzymany przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem.

Ponadto, w weekendy na ulicach Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (rejon pl. Teatralnego) obowiązuje zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać w każdy weekend do połowy października, również w święta, a także w dni okołoświąteczne tj.: 29 i 30 kwietnia, 2 maja, 21 czerwca oraz 16 sierpnia.

Komunikacja: 
W weekendy autobusy linii: E-2, 111, 116, 180, 222, 503 i 518, w kierunku północnym, jadą Al. Jerozolimskimi do ul. Kruczej i dalej ulicami: Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy – Mazowiecka. W przeciwnym kierunku kursują ulicami Kredytową – Jasną – Zgoda – Krucza. Podobnymi trasami ul. Mazowiecką i z powrotem ulicami Kredytową i Jasną będą jeżdżą od ul. Świętokrzyskiej także autobusy linii 102, 105 i 178. Autobusy linii 128, 175 oraz nocnej N44 jadą zaś ulicami Marszałkowską i Królewską. Szczegółowe informacji o objazdach dla pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego można znaleźć tutaj.

Inne: 
---
Początek: 
2019-04-20
Koniec: 
2019-10-13