Budowa stacji metra „Ulrychów”

Trwa budowa stacji metra „Ulrychów”. Wprowadzone zostały zmiany w układzie drogowym ul. Górczewskiej.

Stacja C05 „Ulrychów” powstaje pod ul. Górczewską na wysokości centrum handlowego. Na czas jej budowy południowa jezdnia tej arterii została wyłączona z ruchu na odcinku od zjazdu na „ślimak” prowadzący na teren galerii handlowej do ul. Białowiejskiej. Kierowcy jadący od strony Bemowa mogą dojechać południową jezdnią ul. Górczewskiej tylko do tego zjazdu. Wyjazd z centrum handlowego odbywa się północną jezdnią w kierunku Bemowa. Wyjazd z osiedla Górczewska 181 możliwy jest w prawo (do centrum handlowego) lub w lewo (przez przewiązkę w pasie dzielącym jezdnie) w stronę Bemowa. Północną jezdnią w obydwu kierunkach mogą jeździć wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki, MTON, służby miejskie, pojazdy z identyfikatorem MW oraz posiadacze karty parkingowej wydawanej osobom z niepełnosprawnościami.

Wprowadzane zmiany w ruchu dotyczą także ulic poprzecznych do ul. Górczewskiej. Ulice Białowiejska, Szańcowa, W. Przanowskiego, Mroczna i T. Krępowieckiego zachowały połączenie z południową jezdnią ul. Górczewskiej (pomiędzy ulicami Białowiejską a T. Krępowieckiego obowiązują dwa kierunki ruchu), ale wyjazd z tego obszaru jest możliwy jedynie przez ul. T. Krępowieckiego do Jana Olbrachta.

Trwa także budowa wentylatorni metra pomiędzy powstającymi stacjami „Ulrychów” i „Powstańców Śląskich”. Z tego powodu wyłączona z ruchu jest północną jezdnię ul. Górczewskiej pomiędzy torami kolejowymi a ul. S. Konarskiego. Ruch został skierowany na tymczasowe jezdnie wybudowane wzdłuż placu budowy.
Komunikacja: 
Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
Początek: 
2019-05-10
Koniec: 
2021-11-30