Budowa stacji metra „Ulrychów”

Rozpoczęła się budowa stacji metra „Ulrychów”. Wprowadzone zostały zmiany w układzie drogowym ul. Górczewskiej.

Stacja C05 „Ulrychów” powstanie pod ul. Górczewską na wysokości centrum handlowego. Na czas jej budowy południowa jezdnia tej arterii została wyłączona z ruchu na odcinku od zjazdu na „ślimak” prowadzący na teren galerii handlowej do ul. Białowiejskiej. Kierowcy jadący od strony Bemowa mogą dojechać południową jezdnią ul. Górczewskiej tylko do tego zjazdu. Wyjazd z centrum handlowego odbywa się północną jezdnią w kierunku Bemowa. Podobnie wyjazd z osiedla Górczewska 181 możliwy jest w prawo, tylko do centrum handlowego lub w lewo (przez przewiązkę w pasie dzielącym jezdnie) w stronę Bemowa. Tak, jak dotychczas północną jezdnią w obydwu kierunkach mogą jeździć wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki, MTON, służby miejskie, pojazdy z identyfikatorem MW oraz posiadacze karty parkingowej wydawanej osobom z niepełnosprawnościami.

Wprowadzane zmiany w ruchu dotyczą także ulic poprzecznych do ul. Górczewskiej. Ulice Białowiejska, Szańcowa, W. Przanowskiego, Mroczna i T. Krępowieckiego zachowały połączenie z południową jezdnią ul. Górczewskiej (pomiędzy ulicami Białowiejską a T. Krępowieckiego obowiązują dwa kierunki ruchu), ale wyjazd z tego obszaru jest możliwy jedynie przez ul. T. Krępowieckiego do Jana Olbrachta. Wynika to z ograniczenia ul. Górczewskiej, z jednej strony przez plac budowy stacji „Ulrychów”, a z drugiej „Księcia Janusza”. Przystanek autobusowy w kierunku centrum oraz przejazd rowerowy przez ul Górczewską, które znajdowały się na wysokości ul. Białowiejskiej zostały przeniesione bliżej ul. W. Przanowskiego.

Rozpoczyna się budowa wentylatorni metra pomiędzy powstającymi stacjami Ulrychów i Powstańców Śląskich. Z tego powodu we wtorek, 13 sierpnia, ok. godz. 22.00 wykonawca prac wyłączy z ruchu północną jezdnię ul. Górczewskiej pomiędzy torami kolejowymi a ul. S. Konarskiego. Ruch zostanie skierowany na tymczasowe jezdnie wybudowane wzdłuż placu budowy.
Komunikacja: 

Inne: 
Początek: 
2019-05-10
Koniec: 
2021-11-30
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. Górczewska
status: 
Aktualne