Budowa stacji metra „Powstańców Śląskich”

Wprowadzone zostały pierwsze zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej na ul. Górczewskiej związane z budową stacji metra „Powstańców Śląskich”.

Stacja C04 „Powstańców Śląskich” powstanie pod południową jezdnią ul. Górczewskiej na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo. W tzw. „fazie zero” prac wyłączone z ruchu zostały skrajne pasy obydwu jezdni ul. Górczewskiej wzdłuż torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Z. Klemensiewicza do Powstańców Śląskich, a także jeden pas północnej jezdni przy skrzyżowaniu z ul. S. Konarskiego. Skręt w lewo w ul. S. Konarskiego jest możliwy z sąsiedniego pasa.
 
Pierwsze zmiany pojawiły się także na samym skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Zamknięte zostały przejazdy dla rowerów przez ul. Powstańców Śląskich po południowej stronie skrzyżowania oraz przez ul. Górczewską po jego wschodniej stronie. Rowerzyści są kierowani do przejazdów po północnej i zachodniej stronie skrzyżowania.

W tym etapie wykonawca wybuduje przewiązki i poszerzenia jezdni, które będą wykorzystane w trakcie zasadniczych robót. W czasie ich trwania ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jedną jezdnią ul. Górczewskiej.

Komunikacja: 


Inne: 
Zamknięta ul. Górczewska - budowa stacji „Księcia Janusza”
Budowa stacji „Ulrychów”
Początek: 
2019-05-17
Koniec: 
2019-06-30
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. Górczewska
status: 
Aktualne