Przebudowa ul. Trakt Lubelski

Zamknięta dla ruchu jest ul. Trakt Lubelski na odcinkach od ul. Zwoleńskiej do Chodzieskiej oraz od ul. Skalnicowej do Borowieckiej.

Trwa przebudowa ul. Trakt Lubelski. Zamknięte dla ruchu zostały odcinki od ul. Zwoleńskiej do Chodzieskiej oraz od ul. Skalnicowej do Borowieckiej. Utrzymany jest wyłącznie dojazd do posesji. Połączenie z ul. Trakt Lubelski straciła ul. Cylichowska. Objazdy zamkniętych odcinków ulicy zostały poprowadzone ul. Wał Miedzeszyński.

Ulica Trakt Lubelski zmieni swój wygląd na odcinku od ul. Zwoleńskiej do Borowieckiej. Po zakończeniu prac budowlanych kierowcy pojadą nową jezdnią z odwodnieniem, piesi zyskają chodniki po obydwu stronach ulicy, a rowerzyści drogę dla siebie po zachodniej stronie. Będzie bezpieczniej – na skrzyżowaniach z ulicami Cylichowską, Borków i Borowiecką  powstaną ronda, a przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe będą wyposażone w azyle na środku jezdni. W pobliżu boiska i placu zabaw będą miejsca parkingowe. Równocześnie z robotami drogowymi budowana będzie kanalizacja. Prace zostały podzielone na kilka etapów. Wszystkie prace mają zakończyć się w połowie 2020 r.

Komunikacja: 
Autobusy linii 142, 702 i nocnej N72 jeżdżą objazdem ulicami Bronowską i Wał Miedzeszyński.
Inne: 

Początek: 
2019-05-13
Koniec: 
2019-08-04
Dzielnica: 
Ulica: 
Trakt Lubelski
status: 
Archiwalne