Święto Saskiej Kępy - zmiany w ruchu

W sobotę, 25 maja od godz. 14.00 odbędzie się Święto Saskiej Kępy. Na czas organizacji imprezy zamknięte dla samochodów będą ulice Francuska i Paryska.

Tegoroczne Święto Saskiej Kępy odbędzie się pod hasłem „Jak dobrze mieć sąsiada”. W sobotę o godz. 14.00 sprzed Promu Kultury przy ul. Brukselskiej wyruszy barwna parada. Na ulicach Francuskiej i Paryskiej pojawią się stoiska gastronomiczne i rzemiosła artystycznego oraz wystawy. Sceny z występami muzycznymi i koncertami staną na ul. Francuskiej przed rondem J. Waszyngtona i przy ul. Obrońców, a także na ul. Wersalskiej pomiędzy rondem, a ul. Bajońską.

Organizacja imprezy będzie wiązała się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej. Już od piątku, 24 maja od godz. 18.00 do niedzieli, 26 maja do godz. 12.00 zamknięte dla samochodów i wyłączone z parkowania będą ulice Francuska i Paryska od ronda J. Waszyngtona do ronda na skrzyżowaniu z ulicami Brukselską i Wersalską. Zalecane objazdy ulicami Wał Miedzeszyński lub Saską.

Utrzymany będzie przejazd w ciągu ulic Zwycięzców i Walecznych. Na tej pierwszej nie będzie można zaparkować po północnej stronie jezdni pomiędzy ulicami Saską i A. Nobla oraz Poselską i Katowicką. Natomiast na ul. Walecznych na odcinku od ul. A. Nobla do Łotewskiej będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Na ulicy wprowadzony zostanie również zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Ponadto, ruch dwukierunkowy wraz z zakazem zatrzymywania się zostanie wprowadzony na ulicach:

• Lipskiej, od bocznej jezdni al. J. Waszyngtona do ul. Finlandzkiej;

• Berezyńskiej, od bocznej jezdni al. J. Waszyngtona do ul. Finlandzkiej;

• Gruzińskiej, od ul. Czeskiej do Berezyńskiej;

• Szczuczyńskiej, od ul. Zakopiańskiej do Paryskiej;

• Meksykańskiej, od ul. Wandy do Paryskiej.


Wyżej wymienione ulice nie będą miały połączenia z ulicami Francuską i Paryską. Bez wyjazdu będzie również ul. Obrońców. Nie będzie można tam także zaparkować, na odcinkach pomiędzy ul. Francuską a ulicami Królowej Aldony i Poselską. 

Komunikacja: 
Autobusy linii: 117, 138 i 146 pojadą objazdem ul. Saską.
Inne: 
---
Początek: 
2019-05-25
Koniec: 
2019-05-25