Zmiana na skrzyżowaniu al. KEN i ul. F. Płaskowickiej

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy Ursynowie wprowadził zmiany w al. Komisji Edukacji Narodowej na wysokości ul. F. Płaskowieckiej, gdzie ruch został skierowany na tymczasową jezdnię.

Ruch w ciągu al. KEN od strony Lasu Kabackiego został przełożony na drogę techniczną, wybudowaną po wschodniej stronie placu budowy. Kierowcy mają na niej do dyspozycji, tak jak dotychczas, po jednym pasie w każdym kierunku. Na skrzyżowaniu nadal obowiązuje zakaz skrętu w lewo, we wszystkich relacjach. Zmiany dotyczyły także pieszych i rowerzystów. Po wschodniej stronie tymczasowej jezdni zostanie wytyczony ciąg pieszo-rowerowy.

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy musi wzmocnić tunel I linii metra, pod którym zbudowany zostanie tunel drogowy. W trakcie tych prac metro kursuje bez utrudnień, ale trzeba było wyłączyć z ruchu środek Ronda K. Krahelskiej oraz obydwie jezdnie al. Komisji Edukacji Narodowej na ok. 100-metrowym odcinku za rondem. Ruch po jednym pasie w kierunku Lasu Kabackiego i centrum został przełożony na jezdnię tymczasową wybudowaną obok (na zachód) istniejących jezdni. Wprowadzony został zakaz skrętu w lewo w każdej relacji. Węziej jest także na ul. F. Płaskowickiej pomiędzy rondem a ul. F.M. Lanciego.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Komunikacja: 
Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.
Początek: 
2019-05-31
Koniec: 
2021-03-31