Budowa stacji metra „Kondratowicza” - zamknięty fragmnent ul. św. Wincentego

Zamknięty dla ruchu został fragment ul. św. Wincentego po południowej stronie skrzyżowania z ul. L. Kondratowicza.

Jedno z wyjść z przyszłej stacji „Kondratowicza” będzie prowadziło na skrzyżowanie ulic L. Kondratowicza i św. Wincentego i dalej, na przystanki planowanej trasy tramwajowej na „zieloną Białołękę”. Dzięki temu powstanie wygodny węzeł przesiadkowy. Zaprojektowany tunel będzie przebiegał pod częścią jezdni ul. św. Wincentego, dlatego w czasie prac konieczne jest czasowe wyłączenie jej z ruchu. 

Zamknięty dla ruchu został fragment ul. św. Wincentego po południowej stronie skrzyżowania z ul. L. Kondratowicza. Tak jak dotychczas, kierowcy jadący od strony ul. Głębockiej na skrzyżowaniu muszą skręcić w lewo, czyli w kierunku ul. Młodzieńczej lub w prawo – wyłącznie do stacji paliw. Z kolei jadący ul. L. Kondratowicza od strony ul. Młodzieńczej muszą skręcić w prawo, w stronę Trasy Toruńskiej. Tak samo jadą również autobusy komunikacji miejskiej.

Zmiany objęły również jadących ul. św. Wincentego od strony Cmentarza Bródnowskiego. Mogą oni dojechać tylko do  skrzyżowania, na którym można skręcić w lewo na parking za Urzędem Dzielnicy Targówek i dalej do ul. 20 Dywizji Piechoty WP lub w prawo na drogę wewnętrzną przed osiedlem Zielone Zacisze. Dalej prosto, za skrzyżowanie, mogą pojechać tylko autobusy i pojazdy budowy – przed placem budowy, została wytyczona zawrotka.

Wprowadzone zostały dodatkowe zmiany, które usprawnią poruszanie się po Bródnie. Wytyczony został dodatkowy pas do skrętu w prawo z ul. Marywilskiej w ul. Odlewniczą. Natomiast na łącznicy z ul. Annopol w kierunku drogi serwisowej wzdłuż Trasy Toruńskiej obowiązuje teraz ruch dwukierunkowy. 

Zamknięte zostały także chodnik i droga dla rowerów po obydwu stronach ul. św. Wincentego. Wzdłuż placu budowy, po wschodniej stronie, jest wytyczony tymczasowy ciąg pieszo-rowerowy. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca sierpnia. Wykonawca budowy metra zobowiązał się, że 1 września przywróci ruch na ul. św. Wincentego.

Komunikacja: 
Autobusy linii 112, 327 i nocnej N12 zawracają na ul. św. Wincentego przed placem budowy i tu mają przystanek końcowy. Autobusy linii 120 i nocnej N11 jadą objazdem ulicami: L. Kondratowicza, Młodzieńczą i Radzymińską. Linia 126 kursuje ulicami: Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka, a 145 ulicami: Gilarska – Samarytanka – K. Jórskiego – Radzymińska. Autobusy linii 240 z ul. Głębockiej jadą prosto Trasą Toruńską do pętli Żerań FSO. Kursowanie linii 412 zostało zawieszone.

Uruchomiona została linia zastępcza Z12, kursująca na trasie: Bródno-Podgrodzie – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Trasa Toruńska – Głębocka – CH Targówek – Głębocka – Trasa Toruńska – parking – CH Marki – parking – Marki: parking – Ząbki: parking – Radzymińska – Marki: Radzymińska – Armii Krajowej – Warszawa: Toruńska – (…) – Bródno-Podgrodzie.

Ponadto, od 10 do 14 oraz od 17 do 19 czerwca, będą kursowały autobusy zastępczej linii Z52, które ułatwią uczniom dojazd do Szkoły Podstawowej nr 52. Autobusy pojadą ulicami: CH Targówek – Głębocka – św. Wincentego – L. Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – K. Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego.
Początek: 
2019-06-03
Koniec: 
2019-08-31