Wakacyjny remont Krakowskiego Przedmieścia

Nawierzchnia jezdni Krakowskiego Przedmieścia na odcinku od ul. Nowy Świat do ul. Królewskiej przejdzie kompleksowy remont w wakacje.

Prace na Krakowskim Przedmieściu rozpoczną się od rozbiórki istniejącej nawierzchni z kostki granitowej. Dzięki temu możliwa będzie ocena aktualnego stanu podbudowy, która na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Królewskiej, wykonana jest z betonu asfaltowego. Następnie podbudowa zostanie dokładnie wyczyszczona, a wszelkie pęknięcia i wykruszenia zostaną naprawione przy pomocy wytrzymałych materiałów. Podbudowa dodatkowo zyska nową podsypkę cementowo-piaskową.

Po naprawieniu podbudowy rozpocznie się etap odtwarzania nawierzchni z kostki granitowej. Uszkodzone elementy wymienimy na nowe, a całość zabezpieczona zostanie cementową zaprawą betonową. Istniejący obecnie schemat ułożenia kostek oraz kolorystyka nawierzchni pozostanie niezmieniona.

Dla ruchu kołowego zamknięte została ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do Królewskiej. Objazd prowadzi ulicami Świętokrzyska – Mazowiecka – Królewska, a w drugą stronę: Mazowiecka – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska.

W dni powszednie, podczas których nie obowiązują objazdy związane z weekendowymi zamknięciami na Trakcie Królewskim, autobusy linii: E-2, 102, 105, 111, 116, 180, 222, 503 i 518 jeżdżą w kierunku północnym ulicami: Świętokrzyska – Mazowiecka – pl. S. Małachowskiego, natomiast w kierunku południowym: pl. S. Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska. Autobusy linii: 128, 175, 178 i N44 kursują objazdem ulicami Królewską i Marszałkowską.
2019-06-24
2019-08-30