Węziej na ul. Leszno

Zamknięta dla ruchu została północna jezdnia ul. Leszno na odcinku od ul. Okopowej do Karolkowej. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się drugą jezdnią.

Wzdłuż ulic Leszno i Górczewskiej budowana jest droga dla rowerów. Obecnie prowadzone prace wiążą się ze zwężeniem północnej jezdni pomiędzy ul. Młynarską a Szlenkierów. Kierowcy jadący w kierunku Bemowa mają do dyspozycji jeden pas ruchu. Dodatkowo nie mogą, bezpośrednio na skrzyżowaniu, skręcić w lewo w ul. Młynarską – muszą skorzystać z zawrotki za skrzyżowaniem. Nie można również skręcić w ul. Szlenkierów, możliwy jest tylko wyjazd z tej ulicy. Zwężony jest chodnik po północnej stronie ulicy.

Dodatkowo, w weekendy nie można również skręcić z ul. Młynarskiej w lewo na ul. Leszno w kierunku centrum – ruch w tej relacji również odbywa się przez wspomnianą zawrotkę.

Z pracami drogowców skoordynowana jest remont komory ciepłowniczej zlokalizowanej pod jezdnią. Wykonawca tych prac zamknął północną jezdnię ul. Leszno na odcinku od ul. Okopowej do Karolkowej. Kierowcy jadący od strony centrum przejeżdżają na południową jezdnię na skrzyżowaniu z ul. Obozową, a na właściwą jezdnię wracają na skrzyżowaniu z ul. Karolkową. Na południowej jezdni jest po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Inwestycja wiąże się ze zmianą geometrii i organizacji ruchu na północnej jezdni na odcinku od ul. Okopowej do E. Tyszkiewicza. Po północnej stronie jezdni zostanie wybudowana droga dla rowerów. Powstanie także nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Karolkową oraz przebudowana zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniu z ul. Młynarską. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2019 r.

Komunikacja: 
---
Inne: 
---
Początek: 
2019-06-30
Koniec: 
2019-08-31