Ulica Pratulińska znów przejezdna

Ulicą Pratulińską znowu jeżdżą autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Wrócił także ruch samochodów.

Zakończenie prac przy budowie wschodniego odcinka II linii metra, a także postępy na budowie tzw. obwodnicy Targówka umożliwiły przywrócenie ruchu na kolejnych drogach. Otwarta została ul. Pratulińska pomiędzy ulicami Handlową a Trocką.

Odtworzony po budowie metra odcinek ma chodniki po obydwu stronach jezdni i drogę dla rowerów. Jest też dużo zieleni. Równocześnie udostępniony kierowcom został również nowo wybudowany odcinek ul. Pratulińskiej od ul. Trockiej w kierunku Zacisza. Także tutaj jest droga dla rowerów po zachodniej stronie jezdni i miejsca parkingowe. Od ul. Trockiej można dojechać do ulic S. Askenazego i Zamiejskiej. Kawałek dalej, na wysokości osiedlowych parkingów, ulica na razie kończy się ślepo. Na jej końcu jest szyb wydobywczy dla tarcz TBM, które wydrążą tunele z Bródna. Potem ulica Pratulińska będzie połączona ze skrzyżowaniem z ulicami Władysława Łokietka i Gilarską.

Komunikacja: 
Dzięki otwarciu ul. Pratulińskiej autobusy mogłą jeździć obwodnicą Targówka i dojechać do pętli przy ulicy Trockiej. Autobusy linii: 156, 160, 517 i nocnej N02 jadą ulicami: Handlowa – Pratulińska – Trocka. Autobusy linii: 162, 212, 256 oraz nocnych N12 i N62 kursują ulicami: Myszkowska – Barkocińska – M. Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka.
Inne: 

Początek: 
2019-07-30
Koniec: 
2019-12-31
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. Trocka
status: 
Aktualne