Ulica Pratulińska znów przejezdna

Ulicą Pratulińską znowu jeżdżą autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Wrócił także ruch samochodów.

Zakończenie prac przy budowie wschodniego odcinka II linii metra umożliwiły przywrócenie ruchu na kolejnych drogach. Otwarta została ul. Pratulińska pomiędzy ulicami Handlową a Trocką.

Odtworzony po budowie metra odcinek ma chodniki po obydwu stronach jezdni i drogę dla rowerów. Jest też dużo zieleni. Równocześnie udostępniony kierowcom został również nowo wybudowany odcinek ul. Pratulińskiej od ul. Trockiej w kierunku Zacisza. Także tutaj jest droga dla rowerów po zachodniej stronie jezdni i miejsca parkingowe. Od ul. Trockiej można dojechać do ulic S. Askenazego i Zamiejskiej. Kawałek dalej, na wysokości osiedlowych parkingów, ulica na razie kończy się ślepo. Na jej końcu jest szyb wydobywczy dla tarcz TBM, które wydrążą tunele z Bródna. Potem ulica Pratulińska będzie połączona ze skrzyżowaniem z ulicami Władysława Łokietka i Gilarską.

Komunikacja: 
Dzięki otwarciu ul. Pratulińskiej autobusy mogą jeździć obwodnicą Targówka i dojechać do pętli przy ulicy Trockiej. Autobusy linii: 156, 160, 517 i nocnej N02 jadą ulicami: Handlowa – Pratulińska – Trocka. Autobusy linii: 162, 212, 256 oraz nocnych N12 i N62 kursują ulicami: Myszkowska – Barkocińska – M. Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka.

Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.
Inne: 

Początek: 
2019-07-30
Koniec: 
2019-12-31