Przebudowa ul. Wał Miedzeszyński

Wyłączony z ruchu jest fragment ul. Wał Miedzeszyński na odcinku od ul. Sitowie do Nowej. Ruch został skierowany na jezdnię serwisową. Trwają prace na skrzyżowaniu z ul. Trakt Lubelski.

Ruch w obydwu kierunkach w ciągu ul. Wał Miedzeszyński został przełożony na gotową już jezdnię serwisową, wybudowaną po zachodniej stronie ulicy. Ulica Sitowie zachowała połączenie z Wałem, ale zmieniła się geometria wlotu tej ulicy. W ten sposób kierowcy omijają plac budowy, a wykonawca może przystąpić do przebudowy głównej jezdni.

Zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Wał Miedzeszyński i Trakt Lubelski. Ulice te odzyskały połączenie. Prace przeniosły się na zachodnią połówkę przebudowywanego ronda, a kierowcy jeżdżą jego wschodnią stroną. Jadący od centrum nie mogą skręcić z ul. Wał Miedzeszyński w lewo w ul. Trakt Lubelski. Węziej jest również na odcinku pomiędzy ul. Strzygłowską a Przewodową.

Ulica Wał Miedzeszyński zostanie przebudowana na odcinku od ul. Trakt Lubelski do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy (rejon ul. Ogórkowej). Ulica na przebudowanym odcinku będzie miała dwie główne jezdnie, obustronne chodniki oraz jezdnie lokalne, po których odbywał się będzie także ruch rowerowy. Celem inwestycji jest zapewnienie połączenia sieci dróg miejskich z Południową Obwodnicą Warszawy.

Komunikacja: 
---
Początek: 
2019-08-07
Koniec: 
2020-05-30
Dzielnica: 
Ulica: 
ul. Wał Miedzeszyński
status: 
Aktualne