Przebudowa ul. Wał Miedzeszyński

Wyłączony z ruchu jest fragment ul. Wał Miedzeszyński na odcinku od ul. Sitowie do Nowej. Ruch został skierowany na jezdnię serwisową. Trwają prace na skrzyżowaniu z ul. Trakt Lubelski.

Ruch w ciągu ul. Wał Miedzeszyński pomiędzy stacją paliw a ul. Sitowie został przełożony na częściowo gotową zachodnią jezdnię. Ulica Przewodowa zachowa połączenie z ul. Wał Miedzeszyński. Natomiast pomiędzy ul. Sitowie a Nową ruch odbywa się gotową już jezdnią serwisową, wybudowaną po zachodniej stronie ulicy. Ulica Sitowie zachowała połączenie z Wałem, ale zmieniła się geometria wlotu tej ulicy. W ten sposób kierowcy omijają plac budowy, a wykonawca może przystąpić do przebudowy głównej jezdni.

Zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Wał Miedzeszyński i Trakt Lubelski. Ulice te odzyskały połączenie. Prace przeniosły się na zachodnią połówkę przebudowywanego ronda, a kierowcy jeżdżą jego wschodnią stroną. Jadący od centrum nie mogą skręcić z ul. Wał Miedzeszyński w lewo w ul. Trakt Lubelski. Węziej jest również na odcinku pomiędzy ul. Strzygłowską a Przewodową.

Zamknięte zostanie bezpośrednie połączenie ul. Wał Miedzeszyński z ul. Strzygłowską po zachodniej stronie. Wjazd i wyjazd z ulicy będzie możliwy poprzez drogę serwisową, dochodzącą do jezdni głównej ul. Wał Miedzeszyński w rejonie stacji paliw.

Ulica Wał Miedzeszyński zostanie przebudowana na odcinku od ul. Trakt Lubelski do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy (rejon ul. Ogórkowej). Ulica na przebudowanym odcinku będzie miała dwie główne jezdnie, obustronne chodniki oraz jezdnie lokalne, po których odbywał się będzie także ruch rowerowy. Celem inwestycji jest zapewnienie połączenia sieci dróg miejskich z Południową Obwodnicą Warszawy.

Komunikacja: 
---
Początek: 
2019-08-07
Koniec: 
2019-11-04