Przebudowa ul. Trakt Lubelski

Otwarty został odcinek ul. Trakt Lubelski od ul. Borowieckiej do Skalnicowej. Prace trwają jeszcze pomiędzy ul. Zwoleńską a Borków.

Utrzymany jest wyłącznie dojazd do posesji. Połączenie z ul. Trakt Lubelski straciła ul. Cylichowska. Objazd zamkniętego odcinka ulicy został poprowadzony ul. Wał Miedzeszyński.

Ulica Trakt Lubelski zmieni swój wygląd na odcinku od ul. Zwoleńskiej do Borowieckiej. Po zakończeniu prac budowlanych kierowcy pojadą nową jezdnią z odwodnieniem, piesi zyskają chodniki po obydwu stronach ulicy, a rowerzyści drogę dla siebie po zachodniej stronie. Będzie bezpieczniej – na skrzyżowaniach z ulicami Cylichowską, Borków i Borowiecką  powstaną ronda, a przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe będą wyposażone w azyle na środku jezdni. W pobliżu boiska i placu zabaw będą miejsca parkingowe. Równocześnie z robotami drogowymi budowana będzie kanalizacja. Prace zostały podzielone na kilka etapów. Wszystkie prace mają zakończyć się w połowie 2020 r.
Komunikacja: 
Autobusy linii 142 i 702 oraz nocnej N72 w kierunkach północnych jadą ulicami Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – Skalnicową do Wału Miedzeszyńskiego.

Inne: 
Początek: 
2019-08-07
Koniec: 
2019-10-25