Budowa stacji „Powstańców Śląskich” - zamknięta jedna jezdnia ul. Górczewskiej

Wykonawca II linii metra na Bemowie zmienił organizację ruchu na ul. Górczewskiej. Ruch w rejonie skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich został przełożony na północną jezdnię.

Na ul. Górczewskiej, na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo, trwa budowa stacji metra C04 „Powstańców Śląskich”. Z tego powodu organizacja ruchu w tym rejonie została zmieniona.

Wyłączona z ruchu jest południowa jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku od budynku nr 218 (sklep wielkopowierzchniowy) do ul. S. Konarskiego. Ruch w obydwu kierunkach został przełożony na jezdnię północną (poszerzoną dzięki zajęciu pasa dzielącego). Za ul. Z. Klemensiewicza (na wysokości sklepu) kierowcy jadący w kierunku centrum przejeżdżają na jezdnię północną. Są tutaj dwa pasy ruchu – jeden z nich (pomiędzy ul. Z. Klemensiewicza a ul. Powstańców Śląskich) został przeznaczony dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów MTON i motocykli. Również jadący od strony ul. Księcia Janusza mają do dyspozycji jeden pas ruchu – drugi (pomiędzy ul. S. Konarskiego a sklepem) również jest zarezerwowany dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów MTON i motocykli.

Na skrzyżowaniach z ulicami Powstańców Śląskich i S. Konarskiego utrzymane są wszystkie relacje.

Zmiany dotyczą także pieszych i rowerzystów. Plac budowy obejmuje chodnik i drogę dla rowerów po południowej stronie ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Z. Klemensiewicza a S. Konarskiego. Po północnej stronie ulicy zostały wyznaczone: tymczasowa droga dla rowerów i chodnik. Przystanki autobusowe Bemowo-Ratusz znajdują się przy północnej jezdni.

Buspasy zostały wytyczone także na ul. Człuchowskiej: pomiędzy ul. Lazurową i Świetlików na jezdni północnej oraz od ul. Raginisa do Lazurowej na jezdni południowej, a także na wschodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich od ul. Człuchowskiej do pl. Kasztelańskiego.
Komunikacja: 
Wyłączone z ruchu zostało torowisko tramwajowe od ul. Powstańców Śląskich do pętli Os. Górczewska. Tramwaje linii 10 jadą prosto ulicami: Powstańców Śląskich – al. W. Reymonta – W. Broniewskiego – Wólczyńska – T. Nocznickiego do pętli Metro Młociny, a linii 26 ulicami: Powstańców Śląskich, Radiową i Dywizjonu 303 do pętli Koło. Składy linii 28 kursują ulicami: Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – Okopowa – Towarowa – pl. A. Zawiszy – Grójecka do pętli na pl. G. Narutowicza. Zawieszone zostało kursowanie linii 11.

Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.
Początek: 
2019-10-02
Koniec: 
2020-06-10