Przebudowa ul. Trakt Lubelski

Wykonawca przebudowy ul. Trakt Lubelski otworzył odcinek od ul. Zwoleńskiej do Borków.

Prace przeniosły się na odcinek od ul. Borków do Skalnicowej. Utrzymany jest wyłącznie dojazd do posesji. Objazd zamkniętego odcinka ulicy został poprowadzony ul. Wał Miedzeszyński.

Ulica Trakt Lubelski zmieni swój wygląd na odcinku od ul. Zwoleńskiej do Borowieckiej. Po zakończeniu prac budowlanych kierowcy pojadą nową jezdnią z odwodnieniem, piesi zyskają chodniki po obydwu stronach ulicy, a rowerzyści drogę dla siebie po zachodniej stronie. Będzie bezpieczniej – na skrzyżowaniach z ulicami Cylichowską, Borków i Borowiecką  powstaną ronda, a przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe będą wyposażone w azyle na środku jezdni. W pobliżu boiska i placu zabaw będą miejsca parkingowe. Równocześnie z robotami drogowymi budowana będzie kanalizacja. Prace zostały podzielone na kilka etapów. Wszystkie prace mają zakończyć się w połowie 2020 r.

Komunikacja: 
Autobusy linii 142 zostały skierowane na trasę ulicami: Borków – Juhasów - Mrówcza – Panny Wodnej – Skalnicowa – Trakt Lubelski. Jednocześnie linie 702 i N72 pozostają na dotychczasowych trasach objazdowych – w kierunkach północnych jadą ulicami Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – Skalnicową do Wału Miedzeszyńskiego.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl
Inne: 

Początek: 
2019-10-25
Koniec: 
2020-06-01