Przebudowa ul. Wał Miedzeszyński

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Wał Miedzeszyński. Ruch na przebudowywanym odcinku został skierowany na nową jezdnię.

Trwa przebudowa ul. Wał Miedzeszyński od ul. Trakt Lubelski do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy. Ruch w ciągu ul. Wał Miedzeszyński pomiędzy ul. Przewodową a Sitowie odbywa się jezdnią zachodnią. Natomiast pomiędzy ul. Sitowie a Nową ruch został skierowany na gotową już jezdnią serwisową, wybudowaną po zachodniej stronie ulicy.

Zamknięty jest wlot ul. Przewodowej. Połączenie z Wałem odzyskała natomiast ul. Strzygłowska. Objazd zamkniętego odcinka ul. Przewodowej prowadzi ul. Skalnicową lub ul. Strzygłowską. Z kolei ul. Sitowie zachowała połączenie z Wałem, ale zmieniła się geometria wlotu tej ulicy. W ten sposób kierowcy omijają plac budowy, a wykonawca może przystąpić do przebudowy głównej jezdni.

Ulica Wał Miedzeszyński zostanie przebudowana na odcinku od ul. Trakt Lubelski do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy (rejon ul. Ogórkowej). Ulica na przebudowanym odcinku będzie miała dwie główne jezdnie, obustronne chodniki oraz jezdnie lokalne, po których odbywał się będzie także ruch rowerowy. Celem inwestycji jest zapewnienie połączenia sieci dróg miejskich z Południową Obwodnicą Warszawy.
Autobusy linii 142 kursują ul. Strzygłowską.

Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.
2019-11-05