Utrudnienia na ul. Szwedzkiej

Na ul. Szwedzkiej na odcinku od ul. Równej do al. „Solidarności” obowiązuje jeden kierunek ruchu. 

Na ul. Szwedzkiej, na odcinku od ul. Równej do al. „Solidarności”, obowiązuje jeden kierunek ruchu – w stronę al. „Solidarności”. Kierowcy jadący al. „Solidarności” nie mają możliwości skrętu w ul. Szwedzką. Zamknięty został również wlot ul. Wileńskiej w Szwedzką. Objazd prowadzi ulicami: Targowa – Ratuszowa – 11 Listopada lub Wileńska – Czynszowa – Stalowa.

Zmiany na skrzyżowaniu po przebudowie
Poszczególne fazy sygnalizacji świetlnej zostaną wydłużone. Ułatwi to pokonanie skrzyżowania przez pieszych i kierowców. W ramach przebudowy zlikwidowany zostanie wydzielony pas do skrętu w prawo z al. „Solidarności” w ul. Szwedzką, natomiast wydłużony zostanie lewoskręt (po stronie południowej), a wylot skrzyżowania poszerzony. Wyznaczone zostanie również nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy po północnej stronie skrzyżowania. W ramach prac posadzonych zostanie także jedenaście drzew. 

Ulica Wileńska zostanie zaślepiona (dojazd samochodem do posesji będzie zachowany), aby uniemożliwić wlewanie się ruchu tranzytowego w wąskie praskie uliczki.

Po wyznaczeniu przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów wzdłuż al. „Solidarności” piesi nie będą już musieli nadkładać drogi i dwa razy czekać na zielone światło, a rowerzyści zyskają połączenie aż do granicy z Ząbkami. 

Zmodernizowane zostanie także istniejące przejście dla pieszych przez al. „Solidarności”, prowadzące w kierunku torów kolejowych. Równolegle do niego powstanie przejazd rowerowy, który ułatwi podróże pomiędzy dwoma fragmentami Pragi przedzielonymi linią kolejową.

Dla wygody pasażerów komunikacji miejskiej przebudowany zostanie istniejący przystanek autobusowy Szwedzka 01. Zmiany obejmą też skrzyżowanie ulic Szwedzkiej i Równej, gdzie wyznaczone zostaną dwa przejścia dla pieszych wyposażone w azyle.

Komunikacja: 
Autobusy linii 135 (tylko w kierunku pl. gen. J. Hallera) jadą prosto ul. Targową i dalej ulicami 11 Listopada i Stalową. Z kolei autobusy linii nocnej N02 nie podjeżdżają do przystanku Zajezdnia Stalowa. Wszystkie kursy tej linii odbywają się trasą podstawową przebiegającą bezpośrednio al. „Solidarności”. Więcej informacji: www.wtp.waw.pl

Inne: 
---
Początek: 
2019-11-05
Koniec: 
2019-12-22