Zmiana na Patriotów

Ruch na ul. Patriotów został przełożony na tymczasowe drogi. W ten sposób kierowcy omijają plac budowy węzła z Południową Obwodnicą Warszawy.

W Wawrze, w rejonie stacji kolejowej PKP Miedzeszyn, powstaje węzeł drogowy ul. Patriotów z budowaną Południową Obwodnicą Warszawy. Pod jezdniami ul. Patriotów i torami kolejowymi budowana jest tzw. wanna szczelna, w której znajdzie się przyszła trasa. Wykonawca tych prac wprowadził kolejne zmiany w organizacji ruchu. Wyłączona z ruchu samochodów została zachodnia jezdnia ul. Patriotów pomiędzy ulicami Szafirową a Brodnicką. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się tymczasową jezdnią, omijającą łukiem plac budowy. Dzięki temu wykonawca może dokończyć prace przy zachodniej części konstrukcji wanny.

Wcześniej zamknięta dla ruchu została wschodnia jezdnia ul. Patriotów na odcinku od ul. Arniki do ul. Drozdowej. Zalecany objazd prowadzi ulicami: Zagórzańską i Izbicką. Uruchomiony został także lokalny objazd (tylko dla samochodów osobowych) ul. Bystrzycką i tymczasową drogą przez plac budowy do ul. Drozdowej. Ponadto, wprowadzony został ruch jednokierunkowy na ulicach Arniki (w kierunku ul. Zabawnej) i Lokalnej (w stronę ul. Patriotów). Dojazd do ul. Lokalnej odbywa się ul. Gruntową.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Komunikacja: 
Autobusy linii 115 przejeżdżają na drugą jezdnię ul. Patriotów przez tory kolejowe przy stacji PKP Falenica, a na wschodnią jezdnię wracają przez przejazd kolejowy w Miedzeszynie. Więcej informacji: www.wtp.waw.pl
Inne: 
Początek: 
2019-11-12
Koniec: 
2020-04-30