Iluminacja - utrudnienia w ruchu

W sobotę, 7 grudnia po zapadnięciu zmroku, czyli wtedy, gdy zapalają się uliczne latarnie na Trakcie Królewskim rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W związku z inauguracją iluminacji w sobotę, 7 grudnia zamknięte dla samochodów będą ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Miodowej (dopuszczony będzie ruch rowerów). Ponownie ruch wróci na ten ciąg w nocy z niedzieli na poniedziałek (8/9 grudnia). Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa i Królewska będą zakończone ślepo. Z kolei na ul. Bednarskiej wprowadzone zostaną dwa kierunki ruchu, nie będzie można również zaparkować na tej ulicy.

Ponadto, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela na ul. Karowej, Królewskiej, Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (rejon pl. Teatralnego). 

Taka sama organizacja ruchu zostanie wprowadzona również w dniach 24 grudnia – 6 stycznia.

Główną osią zimowej iluminacji będzie Trakt Królewski – od pl. Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Iluminacją zostaną też rozświetlone Stare Miasto, Al. Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda J. Waszyngtona, wraz z mostem Józefa Poniatowskiego), al. „Solidarności” (od pl. Bankowego do pl. Wileńskiego wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), pl. Bankowy, ul. Marszałkowska (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji, wraz z placem), ul. Świętokrzyska (od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej), ul. Mokotowska i ul. Targowa.
Komunikacja: 
Autobusy linii: 111, 116, 180, 222, 503, 518 w kierunku północnym będą kursowały objazdem ulicami Kruczą, Szpitalną, Mazowiecką i Królewską, a w kierunku przeciwnym ulicami: Kredytową, Jasną, Zgoda i Kruczą (178 ulicami: Mazowiecką i Królewską, w przeciwnym kierunku Kredytową i Jasną). Autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynka Grochowska, Browarna pojadą ulicami Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. W drodze powrotnej będą kursowały ulicami Świętokrzyską i Mazowiecką. Z kolei autobusy linii 128 i 175 pojadą ulicami Marszałkowską i Królewską.

W godz. 14.00-20.00 ulicami będzie kursowała specjalna linia tramwajowa 71. Jej trasa będzie prowadziła ulicami:  Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. J. Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Trasa W-Z – Wolska – CM. Wolski.

Dodatkowo, w sobotę i niedzielę, 7 i 8 grudnia, a także 26 grudnia przejechać będzie się można zabytkowymi tramwajami linii M, które pojadą trasą:

pl. G. Narutowicza – Grójecka – pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – al. Józefa Poniatowskiego – rondo J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Trasa W-Z – pl. Bankowy – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – L. Krzywickiego – Filtrowa – pl. G. Narutowicza.

7 i 8 grudnia warszawskimi ulicami pojadą również autobusy specjalnej linii M. Podczas podróży Mikołaje wręczą prezenty dla grzecznych pasażerów (np. bilety do parku trampolin JumpWorld, do kina czy do teatru), a w autobusie znajdzie się mobilne studio radiowe. Będą konkursy i wiele atrakcji. Autobusów linii M szukać trzeba w godzinach 14.00 – 19.00 na trasie linii 222.

Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl
Inne: 
---
Początek: 
2019-12-03
Koniec: 
2019-12-08