Utrudnienia na ul. Polskie Drogi

Ulica Polskie Drogi straciła połączenie z ul F Płaskowickiej. Kontynuowane są prace związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy.

W związku z przebudową ul. F. Płaskowickiej, wykonawca obwodnicy zamknął przejazd z ul. Polskie Drogi do ul. F. Płaskowickiej. Nieczynny jest również chodnik prowadzący do ul. F. Płaskowickiej. Przejście oraz przejazd z ul. Polskie Drogi możliwe są jedynie w kierunku ul. Alternatywy i dalej do ul. rtm. W. Pileckiego. Zamknięte są także chodniki po stronie północnej na odcinku od ul. Polskie Drogi do wyjazdu ze straży pożarnej. Utrzymany jest ruch w obu kierunkach z ul. F. Płaskowickiej do ul. rtm. W. Pileckiego.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Komunikacja: 
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl
Inne: 

Początek: 
2020-01-24
Koniec: 
2020-03-30