Ruch wahadłowy na ulicach Sytej i Metrycznej

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wprowadził zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Sytej i Metrycznej w związku z budową ronda.

Ruch samochodów w ciągu ul. Sytej, na wysokości budowanej trasy, został poprowadzony tymczasową jezdnią omijającą plac budowy. Na ul. Metrycznej na odcinku od skrzyżowania z ul. Sytą do ul. Bruzdowej obowiązuje ruchu wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Ponadto zamknięty jest południowy wlot ul. Sytej – ten fragment ulicy ma nadal połączenie z ul. Bruzdową.

Ruch pieszych na ul. Sytej będzie odbywa się tymczasowym chodnikiem po zachodniej stronie jezdni, a na ul. Metrycznej – chodnikiem po stronie południowej.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Komunikacja: 
Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.
Inne: 

Początek: 
2020-02-05
Koniec: 
2020-04-30