Budowa obwodnicy w rejonie ul. Przyczółkowej

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wprowadził zmiany na ul. Przyczółkowej. Kierowcy poruszają się już gotowymi jezdniami budowanego węzła.
 
Ruch w kierunku Konstancina-Jeziorny, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ul. Pałacowej, został skierowany na docelową jezdnię. Utrzymana jest tymczasowa jezdnia, którą można dojechać do ul. Karuzela. Wyjazd na ul. Przyczółkową nadal możliwy jest tylko w prawo – w stronę Konstancina-Jeziorny.
 
Na docelową jezdnię, na której kierowcy również mają do dyspozycji dwa pasy ruchu, przełożony został także ruch w kierunku centrum. Na wysokości budowanej drogi ekspresowej, kierowcy jadący od centrum mogą zawrócić w kierunku ul. Europejskiej.
 
Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.
Komunikacja: 

Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.

Początek: 
2020-01-28
Koniec: 
2020-10-31