Początek prac na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej

Drogowcy rozpoczęli przebudowę skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. Zamknięta dla ruchu została ul. Racławicka pomiędzy ul. Grójecką a ul. W. Sierpińskiego.

Choć w rejonie skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej trwają jeszcze prace wodociągowców (wiążą się one z zajęciem lewego pasa jezdni ul. Grójeckiej), to do swoich robót przystąpili już drogowcy. W pierwszym etapie prac zamknęli ul. Racławicką na odcinku pomiędzy ul. Grójecką a W. Sierpińskiego. Tym samym niemożliwy jest skręt w prawo oraz lewo z ul. Grójeckiej w ul. Racławicką oraz wyjazd z ul. Racławickiej. Objazd do ul. Grójeckiej poprowadzony został ulicami W. Sierpińskiego i W. Korotyńskiego. W czasie zamknięcia prowadzone będą prace związane z budową kanalizacji, a następnie z poszerzeniem wlotu ul. Racławickiej.

Planowane prace drogowe na skrzyżowaniu obejmować będą m.in. przebudowę jezdni i torowiska tramwajowego, montaż oświetlenia oraz posadzenie zieleni. Remont ma na celu poprawę bezpieczeństwa: projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej i obustronnych chodników, co ułatwi bezpieczne korzystanie z drogi zarówno pieszym, jak i kierowcom. Dodatkowo warszawiaków na pewno ucieszy planowane wybudowanie w tym miejscu długo wyczekiwanych nowych dróg rowerowych.

Komunikacja: 
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
---
Początek: 
2020-02-26
Koniec: 
2020-10-31