Przebudowa skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej

Drogowcy przebudowują skrzyżowanie ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. Zamknięta dla ruchu są wloty ulic Racławickiej i Harfowej.

W pierwszym etapie prac drogowcy zamknęli ul. Racławicką na odcinku pomiędzy ul. Grójecką a W. Sierpińskiego. Tym samym niemożliwy jest skręt w prawo oraz lewo z ul. Grójeckiej w ul. Racławicką oraz wyjazd z ul. Racławickiej. Objazd do ul. Grójeckiej poprowadzony został ulicami W. Sierpińskiego i W. Korotyńskiego.

Zamknięty dla ruchu jest również ok. 60-metrowy fragment ul. Harfowej za skrzyżowaniem z ul. Grójecką. Dojazd do ul. Harfowej jest możliwy ulicami Włodarzewską i Lutniową. Utrzymany został dojazd do posesji. Plac przebudowy skrzyżowania objął także drogę dla rowerów po zachodniej stronie ul. Grójeckiej. Na chodniku na wysokości ul. Harfowej został wprowadzony ciąg pieszo-rowerowy.  

Na zamkniętych wlotach ulic prowadzone są prace związane z przebudową instalacji podziemnych i układu drogowego. Planowane prace na skrzyżowaniu obejmują m.in. przebudowę jezdni i torowiska tramwajowego, montaż oświetlenia oraz posadzenie zieleni. Remont ma na celu poprawę bezpieczeństwa: projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej i obustronnych chodników, co ułatwi bezpieczne korzystanie z drogi zarówno pieszym, jak i kierowcom. Dodatkowo warszawiaków na pewno ucieszy planowane wybudowanie w tym miejscu długo wyczekiwanych nowych dróg rowerowych.

Komunikacja: 
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
Początek: 
2020-02-26
Koniec: 
2020-11-30