Węziej na ul. Górczewskiej

Warszawscy drogowcy otworzyli skrzyżowanie z ul. Płocką i rozpoczęli kolejny etap swoich prac. Wyłączona z ruchu została południowa jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Płockiej do Młynarskiej.

Skrzyżowanie ulic Płockiej i Górczewskiej zostało przywrócone dla ruchu, a prace przeniosły się na południową jezdnię ul. Górczewskiej. Jezdnia, którą normalnie odbywa się ruch w kierunku centrum, jest zamknięta na odcinku od ul. Płockiej do Młynarskiej. Na jezdni północnej został wytyczony ruch dwukierunkowy, przy czym skręcić z ul. Płockiej w Górczewską w stronę centrum mogą wyłącznie autobusy Warszawskiego Transportu Miejskiego, pojazdy MTON, taxi i służb miejskich. Ruch w przeciwnym kierunku odbywa się bez ograniczeń. Objazd w kierunku centrum dla kierowców indywidualnych prowadzi ul. Płocką do Żytniej lub Młynarskiej albo ul. Płocką do Wolskiej.

W kolejnym etapie prac plac budowy obejmie jezdnię północną kierunku Bemowa. Po przebudowie geometria ul. Górczewskiej będzie dostosowana do przekroju przebudowanej w ostatnim czasie ul. Leszno, która jest jej naturalnym przedłużeniem. Wiosną Górczewska zmieni się w elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicę. Pojawią się zatoki parkingowe, szersze chodniki oraz zieleń. Wygodniej i bezpieczniej będzie również dla rowerzystów, którzy po północnej stronie zyskają szeroką asfaltową drogę dla rowerów łączącą się  z trasą wzdłuż ul. Leszno. 
Komunikacja: 
Na trasy podstawowe wróciły autobusy linii: 102, 103 i 136 oraz nocnych N45 i N95. Zlikwidowana została linia zastępcza Z-2. Natomiast autobusy linii 520 jeżdżą objazdem ulicami: al. „Solidarności” – Wolska – Płocka – jezdnia północna ul. Górczewskiej. 

Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl
Inne: 
---
Początek: 
2020-03-18
Koniec: 
2020-05-31