Utrudnienia na Trasie Siekierkowskiej

Trwają prace związane z wymianą urządzenia dylatacyjnego na Trasie Siekierkowskiej. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

Mniejszy ruch na stołecznych ulicach to dobra okazja do przyśpieszenia niektórych prac drogowych. Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich przystąpili do wymiany urządzenia dylatacyjnego na Trasie Siekierkowskiej. Prace na estakadzie potrwają trzy tygodnie.

Trasa Siekierkowska to bardzo ważną arteria komunikacyjna, który łączy Mokotów z Pragą-Południe. Codziennie trasę pokonuje tysiące pojazdów, w tym ciężarowych i ponadnormatywnych. Intensywna eksploatacja sprawia, że elementy konstrukcji są narażone na szybsze zużycie.

Prace są prowadzone na estakadzie łączącej Trasę z ul. Płowiecką, w kierunku Mokotowa. Podczas robót wymienione zostanie urządzenie dylatacyjne oraz kapy od wewnętrznej strony obiektu. Wymiana dylatacji to skomplikowany proces, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. Po usunięciu starego urządzenia i ułożeniu nowego, wylewany jest beton potrzebuje, który potrzebuje kilku dni na związanie. Dopiero po tym etapie nakładana jest izolacja i nawierzchnia.

Roboty są wykonywane przy częściowym ruchu, jednak mogą powodować utrudnienia polegające na zwężeniu do jednego pasa, na odcinku kilkudziesięciu metrów al. gen. B. Wieniawy-Długoszowskiego prowadzącej w kierunku Mokotowa (zaraz za zjazdem nad ul. Ostrobramską).

W kolejnym etapie, od wtorku, 14 kwietnia, prace rozpoczną się na węźle nad ul. Czerniakowską. Wymiana dylatacji nad rondem J. Nehru będzie wiązała się z zamknięciem jednego pasa ruchu na głównej estakadzie prowadzącej do centrum oraz na sąsiedniej estakadzie w kierunku Wisły.
Komunikacja: 
---
Inne: 
---
Początek: 
2020-03-24
Koniec: 
2020-04-19