Prace na praskim wybrzeżu

Ruszyły prace przy budowie zabezpieczenia przeciwpowodziowego praskiego brzegu i przebudowie ciągu ul. Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie. Zamknięty został fragment jednej jezdni tej drogi.

Pierwszy etap prac jest związany z budową kładki pieszo-rowerowej nad Portem Praskim. Wykonawca prac wyłączył z ruchu fragment wschodniej jezdni ul. Wybrzeże Szczecińskie na odcinku między skwerem przed pomnikiem Kościuszkowców a ul. S. Okrzei. Ruch odbywa się jezdnią zachodnią, gdzie kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku zoo przejeżdżają na jezdnia zachodnią na wysokości komisariatu rzecznego Policji, a na właściwą jezdnię wracają przed skrzyżowaniem z ul. S. Okrzei.

Warszawa buduje zabezpieczenie przeciwpowodziowe wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie i ul. Wybrzeże Helskie, na ponad dwukilometrowym odcinku od ul. S. Okrzei do ul. Wybrzeże Puckie. Powstanie tam m.in. mur oporowy wzdłuż Wisły oraz kładka pieszo-rowerowa nad kanałem w Porcie Praskim. Wybudowana zostanie też nowa sygnalizacja, oświetlenie, nasadzenia zieleni, przebudowa infrastruktury technicznej, sieci wodociągowej, a jezdnia zostanie przebudowana.

Komunikacja: 
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.

Inne: 
Zamknięta jest zatoka parkingowa na ul. Ratuszowej za skrzyżowaniem z ul. Wybrzeże Helskie. Wykonawca przebudowy praskiego wybrzeża prowadził został zakaz zatrzymywania się i rozpoczął pierwsze prace w rejonie ul. Ratuszowej. Czasowo zwężona o jeden pas może być także jezdnia ul. Wybrzeże Helskie pomiędzy mostami Gdańskim i Śląsko-Dąbrowskim. 
Początek: 
2020-04-08
Koniec: 
2020-12-31