Zmiana na ul. Patriotów

Wykonawca wawerskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przełożył ruch w ciągu zachodniej jezdni Patriotów. Kierowcy omijają plac budowy węzła, jadąc częściowo gotowymi jezdniami.

W Wawrze, w rejonie stacji kolejowej PKP Miedzeszyn, powstaje węzeł drogowy ul. Patriotów z budowaną Południową Obwodnicą Warszawy. Pod jezdniami ul. Patriotów i torami kolejowymi powstała tzw. wanna szczelna, w której znajdzie się przyszła trasa. Kierowcy jadący w kierunku Józefowa omijają plac budowy, jeżdżąc wybudowanymi już jezdniami zjazdów z budowanej trasy.

Ulica Deptak straciła połączenie z ul. Patriotów. Ruch możliwy jest wyłącznie od ul. Mozaikowej.

Zamknięta dla ruchu pozostaje wschodnia jezdnia ul. Patriotów na odcinku od ul. Arniki do ul. Drozdowej. Zalecany objazd prowadzi ulicami: Zagórzańską i Izbicką. Uruchomiony został także lokalny objazd (tylko dla samochodów osobowych) ul. Bystrzycką i tymczasową drogą przez plac budowy do ul. Drozdowej. Ponadto, wprowadzony został ruch jednokierunkowy na ulicach Arniki (w kierunku ul. Zabawnej) i Lokalnej (w stronę ul. Patriotów). Dojazd do ul. Lokalnej odbywa się ul. Gruntową.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.
Komunikacja: 
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
---
Początek: 
2020-04-29
Koniec: 
2020-07-31