Ruch wahadłowy na ul. Izbickiej

Wykonawca wawerskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy uruchomił nowo wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Izbickiej i Przełęczy.

Kierowcy mogą już korzystać z ronda na skrzyżowaniu ulic Izbickiej i Przełęczy wraz z nową, docelową lokalizacją pętli autobusowej przy cmentarzu. Równocześnie wprowadzony został ruch wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej, na ul. Izbickiej na odcinku do ul. Kwitnącej Akacji do placu budowy.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.
Komunikacja: 
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Początek: 
2020-04-29
Koniec: 
2020-07-31