Przebudowa ul. Wał Miedzeszyński

Zmieniła się organizacja ruchu w rejonie ul. Wał Miedzeszyński. Wykonawca przebudowy tej ulicy otworzył wlot ul. Przewodowej.

Trwa przebudowa ul. Wał Miedzeszyński od ul. Trakt Lubelski do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy. Ruch pomiędzy ul. Przewodową a Sitowie odbywa się jezdnią zachodnią. Natomiast pomiędzy ul. Sitowie a Nową został skierowany na gotową już jezdnią serwisową, wybudowaną po zachodniej stronie ulicy.

Zamknięty został wlot ul. Strzygłowskiej. Połączenie z Wałem odzyskała natomiast ul. Przewodowa.

Ulica Wał Miedzeszyński zostanie przebudowana na odcinku od ul. Trakt Lubelski do węzła z Południową Obwodnicą Warszawy (rejon ul. Ogórkowej). Ulica na przebudowanym odcinku będzie miała dwie główne jezdnie, obustronne chodniki oraz jezdnie lokalne, po których odbywał się będzie także ruch rowerowy. Celem inwestycji jest zapewnienie połączenia sieci dróg miejskich z Południową Obwodnicą Warszawy.
Autobusy linii 142 wróciły na trasę przebiegającą ul. Przewodową.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
2020-04-29