Zmiana na ul. Sytej

Wykonawca obwodnicy wprowadził zmiany w ruchu na ul. Sytej. Ruch odbywa się nowo wybudowanym wiaduktem. 

Na ul. Sytej budowany jest węzeł z Południową Obwodnicą Warszawy. Po zachodniej stronie dotychczasowej jezdni powstał wiadukt, który będzie miał połączenie z jezdniami lokalnymi budowanej trasy. Prace w tym rejonie są bardzo zaawansowane, wykonawca uzyskał już pozwolenie na użytkowanie obiektu, co umożliwiło skierowanie ruchu na gotowe elementy drogi.

Ruch w ciągu ul. Sytej został przełożony na wiadukt. Uruchomione zostało również nowe rondo u zbiegu z ul. Metryczną. Jednocześnie na ul. Metrycznej nastąpiło przełożenie ruchu na drugą stronę jezdni.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Komunikacja: 
Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.
Inne: 

Początek: 
2020-05-13
Koniec: 
2020-08-11