Zamknięty fragment ul. F. Płaskowickiej

Od piątku, 22 maja od godz. 22.00 do soboty, 23 maja do godz. 20.00, zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ul. W.K. Roentgena do Polskie Drogi. 

Zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ul. W.K. Roentgena do Polskie Drogi. W tym miejscu powstała druga jezdnia. Teraz wykonawca musi ją włączyć do istniejącego układu drogowego. Z tego powodu, w sobotę, obydwie jezdnie będą wyłączone z ruchu. W tym czasie od ronda na skrzyżowaniu z ul. rtm. W. Pileckiego będzie możliwy dojazd północną jezdnią wyłącznie do ul. Polskie Drogi. Możliwy będzie także wyjazd z ul. Polskie Drogi w kierunku ul. rtm. W. Pileckiego. Objazd zamkniętego odcinka ul. F. Płaskowickiej będzie prowadził ul. rtm. W. Pileckiego i W.K. Roentgena. Ruch pieszych pomiędzy ul. rtm. W. Pileckiego a I. Gandhi będzie dobywał się po północnej stronie jezdni, a na dalszym odcinku – po południowej stronie.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Komunikacja: 
Autobusy linii 179 będą kursowały ulicami: J. Ciszewskiego – W.K. Roentgena – rondo na skrzyżowaniu W.K. Roentgena i F. Płaskowickiej – W.K. Roentgena – rtm. W. Pileckiego – I. Gandhi. Autobusy linii 185 od pętli Ursynów Zach. pojadą ulicami: F. Płaskowickiej – W.K. Roentgena – rtm. W. Pileckiego – I. Gandhi. Autobusy linii 195 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Dereniowa – F. Płaskowickiej – rtm. W. Pileckiego – S. Herbsta – E. Romera.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl
Inne: 
---
Początek: 
2020-05-20
Koniec: 
2020-05-23