Rondo na skrzyżowaniu ulic F. Płaskowickiej i Stryjeńskich

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie uruchomił rondo na skrzyżowaniu ulic F. Płaskowickiej i Stryjeńskich. 

Wykonawca obwodnicy zamknął tymczasową jezdnię w ciągu ul. Stryjeńskich, którą kierowcy omijali plac budowy, i uruchomił rondo na skrzyżowaniu ulic F. Płaskowickiej i Stryjeńskich. Prace w rejonie skrzyżowania będą jeszcze kontynuowane, ale kierowcy mogą już korzystać ze wszystkich relacji do skrętu. Zwężone o jednego pasa ruchu są wloty na rondo ulic Stryjeńskich i Dereniowej. Ruch pieszych i rowerzystów został przeniesiony na wschodnią stronę ronda.  

Na czas prac budowlanych zamknięta dla ruchu jest południowa jezdnia ul. F. Płaskowickiej od skrzyżowania z ul. rtm. W. Pileckiego do skrzyżowania z ulicami Dereniową i Stryjeńskich. Na północnej jezdni jest po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ruch pieszych możliwy jest tylko jedną stroną ulicy.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Komunikacja: 

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.


Początek: 
2020-05-23
Koniec: 
2021-03-31